Märtsi keskel esitati USAs süüdistatus Sky Globali tegevjuht Jean-François Eapile ning ühele ettevõtte töötajale, Thomas Herdmanile. Ette heideti vandenõud rikkuda RICO akti. USA justiitsministeeriumi sõnul osalesid pahalastest stevejobsid teadlikult ja tahtlikult kuritegelikus ettevõtmises, mis hõlbustas krüpteeritud sideseadmete müügi ja teenindamise kaudu narkootikumide riikidevahelist importi ja levitamist.
„Sky Globali eesmärk oli luua, säilitada ja kontrollida turvalise suhtlemise meetodit, et hõlbustada heroiini, kokaiini ja metamfetamiini importi, eksporti ja levitamist Austraaliasse, Aasiasse, Euroopasse ja Põhja-Ameerikasse,” ütles USA justiitsministeerium.
Kohtuvaidlus tõotab tulla huvitav ning luua pretsedendi tehnoloogiaettevõtete jaoks – ametivõimud peavad tõestama, et tegevjuht Eap oli Sky ECC-s toimuvast narkoärist teadlik ning lasi sellel edasi toimuda. Kui kohus mõistab Eapi süüdi, kaasneb sellega surve sotsiaalmeediaplatvormidele ja suhtlusrakendustele, kus samuti leiab igapäevaselt aset kriminaalne tegevus. Seni on USA kohtupraktikas vastutus alati lasunud üksikisikul ning mitte platvormil — eeldusel et ettevõte ei ole tegevusest teadlik.
Sky ECC telefone levis ka siinkandis. Näiteks Tallinna ja Tartu vahel savukilosid liigutanud ja kohtus süüdi mõistetud Siim Subi kasutas oma varustajaga suheldes Sky ECC telefoni ning levinud olla see ka Leedus, kus kasutasid seda seimi liikmed, ministeeriumite töötajad, valitsusasutused, suurfirmade juhid, prokurörid, kohtunikud, advokaadid – kõik, kellel on midagi varjata.