Troopikametsas askeldab sipelgas. Ta on veidralt palavikuline. Lõuad käivad ikka, nagu näriks närviliselt nätsu. Veel näeb ta välja nagu sipelgas, kuid teda juhib seen. Varsti saab ka sipelgast seen, kui teda ülevõtnu on putuka seene kasvamiseks parimasse asukohta juhtinud.
Selle seene nimi on Ophiocordyceps ehk mardustõlvik, mis on parasiitseen. Tema paljunemisviis seisnebki kavalas plaanis lennata spooridena mööda metsa ringi ning endale sobiva liigi esindaja leidmisel tema keha üle võtta. Seen paigutab seeneraku sipelga kehasse, kus rakk järgemööda putukat seestpoolt sööma hakkab ning sellest tekkinud ruumi võrra ise paljuneb. Sipelgas ise ei saagi sellest aru, tema askeldab ikka edasi – kogub toitu ja materjali, et seda pessa viia – kuni seen tema sees on ta üle võtnud. Ühel hetkel saab sipelgast zombi. Teda juhib täielikult seen.
Seen juhib sipelga kõrgemale. Sunnib teda näiteks puu otsa ronima. Seenele sobivasse kohta, tavaliselt taime lehe alumisele poolele jõudnuna sooritab sipelgas “surmahaarde” ehk ta hammustab end lehe külge kinni ning sureb. Seeneke tema sees eritab veel liimisarnast ollust, mis laiba veel tugemini taime külge kinnitab. Seene vars purskub sipelga peast välja ja hakkab elama iseseisvat elu. Nõnda toimides võib targalt leviv mardutõlvik hävitada terveid kolooniaid sipelgaid.
Mardustõlvik ei ohusta ainult sipelgaid, vaid ka teisi putukaid, näiteks mõningaid ritsikaid. Küll aga on sipelgad ühed ainsad, kes seene ülevõtul zombistuvad ning puu otas ronivad. Teised putukad heidavad reeglina end niisama kuskile alustaimestiku vahele. Varasemalt arvati ka seda, et iga sipelgaliigi jaoks on oma eritüüpi mardustõlvik. Nüüdseks on teada, et enim uuritud selle seene tüüp Ophiocordyceps unilateralis sensu lato võib zombistada vähemalt kaheksat eriliiki sipelgaid.