Afganistani kirdepiiri ääres asub Tadžikistani linn Horug. Kahte riiki ühendab kuulus Pamiri sild, mis kõrgub Panji jõe kohal. Jõgi ise toimib Afganistani ja Tadžikistani vahelise piirina. Pamiri rahvas, kes elab mõlemal pool jõge, olid harjunud silda tihedalt kasutama kauplemiseks, mis on peamiseks piirkonna elatusallikaks. Afganistanis toimuva tõttu on aga sild ja piir kinni pandud. Tuhandete pamiride jaoks tähendab see elatise kadumist.
Mitmed perekonnad Afgaani poolel kannatavad. Kui Taliban Afganistanis võimu haaras, pani Tadžikistani valitsus kinni kõik piiriületuskohad. Horugi linnas elavad pamirid kasutasid silda, et näha teisel pool piiri elavaid sugulasi ja sõpru. Lisaks sellele sõltusid neist mitmed sealsest Aga Khani Fondi ehitatud turust, kus varem toimus elav kauplemine.
Pamirid äritsesid seal lähedalasuvatest järvedest ja jõgedest püütud kaladega, vürtsidega, käsitööna valmistatud rõivastega, vääriskividega, lilleseemnetega ning tee ja kuivatatud puuviljadega. Horugi elanik ja õpetaja Hikmat rääkis, et kohalikud käisid iga päev turul oma tooteid müümas. "Me tahame, et sild taasavataks," sõnas ta.
Pamiri sild oli Pamiri rahva jaoks elutähtis. Pole teada millal, või kas üldse Tadžikistani valitsus otsustab tunnustada uut Afganistani Islamiriiki ning silla taasavada. Selle ebakindluse sees kannatavad kohalikud pamirid.
Yayha Mohammadi on Afgaani kingsepp, kes läks Tadžikistani üle Pamiri silla kohe pärast Kabuli langemist Talibanile. Ta meenutas, kuidas varem käis ta igapäevaselt ja ilma probleemideta üle silla. "Varem sain ma vabalt tulla ja minna ja oma klientidega kohtuda. Ma ostsin Kabulist palju rõivaid ning müüsin neid Pamiridele Tadžikistani turgudel. Ma ei saa seda enam teha, sest piir on kinni, ja ma olen Tadžikistanis lõksus," ütles Mohammadi. Ta rääkis ka, et rõivaste hinnad on tõusnud nii palju, et tema kliendid pole nõus neid enam ostma.