Vaktsiine ja ravimeid me ei armasta, neil on kõrvaltoimed. Seda me korrutame. Uurime järgi palju "sinepiplaastriusku" eestlane tegelikult, sall näo ette tõmmatud, retseptilettidest kraami koju tassib.
Igal aastal kuuleme meelevaldset statistikat selle kohta, mitu liitrit "külmarohtu" me eestlased iseendile teadmata aastas ära joome. Veidi alla 9 liitri absoluutselt puhast alkoholi on tavaliselt see number, mille me kõik, imikutest täiskarsklasteni aastas sisse valame. Meelevaldne on see põhjusel, et siia saabunud turistide tarbitud alkohol, samuti desinfitseerimisele, viinasokkidele ja muule kulunu kirjutatakse kõik eestlaste kõrist alla läinuks.
Kui aga juba "külmarohule" sellist statistikat tehakse, siis kui palju eesti elanikud aastas päris ravimeid tarvitavad? Tulemused peaksid ülevaatlikumad saama, vaevalt turistid siia kaugetelt maadelt meie eest me ibuprofeeni ära sööma sõidavad, ja ravimitest mingeid toimivaid ravisokke ka keegi ei tee. Kuna ravimisortiment on lai, siis alustame nendest artiklitest mis on meie pimedal ja rõskel laiuskraadil ellujäämiseks esmased.
Eestlast on laulurahvaks öeldud, aga ei, 5 minutit ravimiinfo lehel ütleb, et hoopis paratsetamoolirahvas. Ibuprofeeni läks meil peavaluaastal 2020 kokku 14,6 tonni. Paratsetamooli puhtal kujul aga tervelt 17. Pole nende numbrite peale ka midagi imestada - kui sul on 4 aastaaega ja ükski pole neist Vivaldi, mis sul siis nendele viirustele meelepärase pori, rõskuse ja lödi keskel üle jääb, kui väikese peavalu või palaviku üles viskab?
27.02.2020 teatati esimesest koroonaviirusse nakatunud inimesest Eestis. Järgmisel päeval ütles mikrobioloogia professor Irja Lutsar Postimehes, et testima peab ainult neid inimesi, kes on haiged ning et tema uut viirust ei karda, kuna maailmas on sellest palju ohtlikumaid. Sealtmaalt alanud ja nüüd juba lõputuna tunduv halb koroonaunenägu on oma piirangute ja nõuetega inimeste vaimse tervise proovile pannud. Mäletate, alguses olid linnatänavad tühjad, siis algas maskitrall, edasi vaktsiiniootus. Esimesed inimkaotused. Reisipiirangud, lendude tühistamised, kontsertide ärajäämine. Siis oli juba terve ühiskond lukus, ei saanud kinno, teatrisse, välja sööma minna, sõpradega kohtuda. Kodus töötamine, koduõpe lastega, mure lähedaste pärast, suur osa sellest kestab ja painab siiani. Seega keskendume neile ravimitele, milledest inimesed võiksid psüühhiliselt keerulistel aegadel haarata ja millede tarvitamine võiks loogiliselt võetuna seoses koroonapiirangutega suurenenud olla.