Vene vägede ja sõjatehnika koondumist Ukraina piiri äärde peetakse suurimaks, mida Euroopa on näinud alates teise maailmasõja lõpust. Üle Venemaa hakati mööda raudteed tehnikat kohale toimetama juba oktoobri lõpust ning sotsiaalmeediasse postitatud kaadrid rongidest on võimaldanud viimased neli kuud asjatundjatel monitoorida sõjatehnika koondumist Ukraina piirile. Ypsilon annab detailse ülevaate militaartehnikast, mida on nähtud rongidel võikonvoide kaupa Ukraina piiri poole liikumas või paiknevad okupeeritud Krimmis või Valgevenes. Just selle popurrii militaartehnikaga seisavad ukrainlased invasiooni korral silmitsi. Esimeses osas on vaatluse all soomukid.
Vene relvajõud on tänaseks Ukraina piiri äärde ja Valgevenesse kuhjanud ligi poole oma tegevväest, mida peetakse üheks maailma suurimaks ja võimekaimaks. Pärast sissetungi Gruusiasse viidi läbi sõjaväereform, mille käigus loodi Батальонная тактическая группа, lühendatult BTG ehk pataljoni taktikaline rühm – kombineeritud relvastikuga manööverüksus, mida hoitakse kõrge valmisoleku tasemel.
BTG suurus on 600–800 sõdurit, lisaks umbes kümme tanki, 40 soomukit, millele on toetuseks lisatud õhutõrjet, kaugtule võimekus või sapöörüksused, millele keskenduvad artikliseeria järgmised osad.
Eelmise aasta augustis väitis Vene kaitseminister Sergei Šoigu, et Vene armees on umbes 170 BTG’d. Viimaste luureandmete kohaselt on Ukraina piiri ääres kohal 83 BTG’d ning piiri äärde liikumas veel 14, mis toob koguarvuks ligi 100 BTG’d ehk üle poole Vene maavägedest. BTG on väga mitmekülgse võimekusega väehulk, millega on võimalik korraldada suuremahulist invasiooni Ukrainasse ja okupeerida senisest veelgi rohkem territooriumi.
Ukraina sõjavägi on võidelnud BTG’de vastu nii Mariupoli lahingus 2015. aasta veebruaris kui ka Donetski lennujaama piiramisel veidi varem. Keegi ei tea, mida kavatseb järgmisena teha Ukrainat oma vasalliks pidav Vladimir Putin, kes on ühtlasi ka Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude kõrgem ülemjuhataja. Ent ülevaade koondatud vägedest võib anda vastuse selle kohta, kas Putin taaskord blufib või tõesti veerevad Vene tankid varsti üle Ukraina piiri.
Iveco LMV Rys
Itaalia päritolu kerge mitmeotstarbeline soomusauto. Originaalis kannab nime Iveco LMV, Vene armeele toodetud mudelid ka nime Rys. Soomusauto kasutab modulaarseid soomuspakke, et oleks võimalik kohandada oma kaitsevõimekust vastavalt olukorrale. Miinikaitse otstarbel on kliirens 493mm ning soomuspõhi V-kujuline, et kaitsta autosolijaid miiniplahvatuse eest. Itaalia relvajõud kasutasid Iveco LMV’sid edukalt Afganistanis ja Liibanonis.