Kevad tärkab, koroona taandub ning kõigest rahvarohkest ja kaua pausilolnust tahaks osa saada. Ka Ypsiloni toimetus, kes siiani värisevatel näppudel suvesündmuste kalendrist parimaid palu raalib. Kollektiivi otsusega saatsime Veski luurajana Maamessile.
Saabun Tartusse reede pärastlõunal. Olemine lööb kuidagi mõnusalt elevaks, kuna alles paar aastat tagasi sai õpingute käigus regulaarselt ülikoolilinnas käidud ning need käimised olid alati mõnusad rutiinilõhkujad. Sel korral tulen siiski muul põhjusel – on Maamessi teine päev, viimane taoline jäi kolme aasta taha ning kuidagi on tekkinud tunne, et Baltimaade tunnustatuimaks maateemaliseks messiks tituleeriv üritus võiks aidata peale kahte koroonakevadet veidi silmavaadet värskendada. Esimest korda käisingi siin eelmisel korral, st 2019. aastal. Ka siis oli ilm imeilus, isegi soojem kui seekordne +17.
Kogu messikeskuse ja Maaülikooli ümbrus on umbes. Autode järjekord algab endise Krooksu juurest ning kulgeb Maaülikoolini välja. Teeservad on rahvast täis, suur osa nendest roheliste messikottidega, siinsamas seisab ka minu hinnangul veidi liiga suur traktor teadmata otstarbega adraga. Justkui monument sündmuse suurejoonelisusele, kuid ilmselt reklaamimise otstarbel silma alla sätitud. Tundub, et enamiku ummikust moodustavad siiski Tallinna suunas liikujad või sealtpoolt tulijad, sest turvafirma vorme kandvate naiste pisut kohmaka reguleerimise peale suunduvad parklasse vaid üksikud autod.
Kõik on endine
Juba parklas saan hoobilt aru, et kõik on täpselt samamoodi nagu eelmiselgi korral. Siitsamast üle Tallinna maantee tõuseb lärinaga lendu tarmuka olemisega reibas kopter, millega kõik soovijad lõbusõitu teha saavad, eemalt kostub muusika mürtsumist, millele kajab vahele teadustaja arusaamatu jutukõmin. Mõni auto eemal käivitub kaks mootorsaagi. Värvilises erivarustuses naine ja mees lasevad saagidel mõnuga kiljuda samal ajal tähelepanelikult kuulates ja midagi arutades. Arusaadav – käimas on rahvusvaheline raievõistlus, küllap häälestavad oma instrumente.