Maikuu on mu vaieldamatu lemmik. Sel ajal on õidepungemine ja muud looduse kurameerimise võtted nii selgesti tajutavad, et ma ei saa mitte olla õnnelik. Ilmastik mõjutab otseselt inimese meeleelundeid, mis mõjutab seda, kuidas ta end tunneb ja siit ilmneb eitamatu tõsiasi, et inimene ei ole looduse valitseja. Me ei saa päikest kinni keerata, isegi kui me varju läheme
Üheplaaniline Hollywoodi romantika, mille ka siinne inimene peavoolu meediat tarbides alateadlikult oma elustandardiks on integreerinud, ei teadvusta võib-olla, et ilusate inimeste ühesugune armastus ja standartne peremudel võiks olla mitte kohustuslik elamise viis. Nii kaua kuni rõhk on välisel vormil, mis defineerib inimest selle kaudu, mis tal on (sest see teeb selle, «kes» ta on, sest kuidas sa saad olla keegi, kui sul pole midagi, millega seda tõestada?), ei saa ühiskondlikul tasandil rääkida vaba armastuse mõistmisest.
Singlism ehk vallalisus on termin, millega märgistab sotsiaalteadlane DePaulo mitte abielus inimeste stigmatiseerimist, stereotüpiseerimist ja diskriminineerimist, millele omakorda vastandub matrimaania, mis võtab kokku paardumise, perekondlikkuse ja abielu olulisuse ületähtsustamise. Tõde on loomulikult kõiges selles, mis jääb nende kahe polaarsuse vahepeale – ja päris kindlasti tuleb siinkohal rääkida tõdedest mitmuses. Lisaks ilmneb, miks ma oma eriala nii väga armastan: sest iga armastus on erinev. Iga armastamine ehk tunnete ja/või mõtete kogemine kellegi või millegi suhtes (nii kaugele pole veel jõudnud, et oskaksin subjekti/objekti kategooriatest väljaspool asuvate teguritega nähtust kirjeldada) on ainulaadne. Teisalt ei saa pidada pere loomist ja laste saamist mingiks eraldi eesmärgiks, mis garanteerib õnneliku elu. Mõningate uuringute tulemusel võib isegi öelda, et vanemaks olemine teeb inimesed õnnetuks. Olgem ausad, inimese peas asuv eeldus «ilma lasteta oleksin õnnetum» on eos haige programm, sest see paneb vanema heaolu sõltuma (isegi sündimata) lapsest. Selle košmaari tõenduseks on ühistranspordist kuuldud algkooli tüdrukute vestlused sellest, kuidas nad oma ema emotsionaalse heaolu eest on harjunud vastutama. See näitab konkreetselt perekonda kui vägivallaüksust.