«Urmol oli väga valus!» rõhutas tumedate juuste ja habemetüükaga mees juba ma ei tea mitmendat korda mulle ja õppealajuhatajale otsa vaadates. Urmo ise istus isa vasakul käel ning vältis silmsidet.
Reedel oli koolis pidu. Sisuliselt ainus omataoline võimalus väikelinnas, millisel kogukond andis nagadele legaalse võimaluse omasugustega füüsiliseks minna. Lõi osaliselt kontrollitud keskkonna hormoonidest pulbitsevate ja arengutee alguses olevate ebasümmeetriliste ihude proovile panemiseks.
Sügisel avas üks nupumees ainsa kohaliku kaupluse abiruumis videomängude toa. Neli telekat nelja PlayStation'iga. Veel üks osaliselt kontrollitud keskkond. Seekord hormoonidest pulbitseva vaimu proovile panemiseks. Saatjaks pidev rahapuudus, algelised kihlveod, võlgu tegemine. Oli suur õnn ja samas ka oluline väljakutse saada leti taga päevad läbi molutava ning vaheldumisi kohvi ja tobi konsumeeriva tädiga niivõrd hästi läbi, et too mingitel vabadel momentidel sul tasuta mängida lasi.
Urmo sai tol reedel Mortal Kombatis üsna haledalt lutti. Keskmisest jõukamast perest ülbe tatikana ei mahtunud see talle pähe ning koolipeo eel ajaviiteks mänge jälginud seltskonna ees kumuleerus see sitt enesetunne aina enam. Isegi nii, et ta mind petmises süüdistama hakkas ning kõigile ninna kargas, kui need aina häälekamalt irvitama kippusid.
«Davai, viimane mäng, türa ma löön su nii ära, et sa ei saa ühtegi raundi. Ah? Davai, sott vahele! Oled nõus? Sul sitapeal ei ole nii palju raha olnudki korraga!» üürgas Urmps.
«On ikka,» kostus kusagilt selja tagant paar aastat vanema Mihkli irvitav bassihääl ning üle mu parema õla ilmus käsi sinise Koidulaga. Leti tagant kostus taimeri paljutõotav ragin ning taastunud elekter lõi teleka ja konsooli taas särama. Ruum jäi vaikseks. Mõningase klõbina järel kostus kineskoobiga kastist hauatagune hääl: «Fight!»