Kõige väiksem aeleb keset turvakontrolli põrandat ja röögib. Täiest kõrist, lihtsalt röögib. Vanema poisi kott võetakse lõhkeainete kontrolli ja määritakse lapikestega. Kristit topitakse mingisse skännerisse. Olen üleni higine. Keskmine poeg pressib enda tahvelarvutit seljakotti ja irvitab olukorra üle. Tahaks nutta, tahaks koju, tahaks tagasi metsikusse Lääne-Tallinnasse. Aga ei, meil hakkas puhkus ja me sõidame Hispaaniasse. Perega. Kaks lapsevanemat ja kolm last. Tallinn-Mallorca-Malaga-Mallorca-Tallinn. Ümberistumiste ja -astumistega.
Día uno
Väiksem poiss aeleb ka lennuki järjekorras. Ja karjub, lausa röögib taaskord. Kaks vanemat poissi on normaalsed, ei röögi ega aele. Veits imelik oleks ka, nad 12 ja 14. Mitte 3 nagu see, kes röögib. Me oleme eelnevalt 3-aastastega reisinud, me teame, mis laias laastus ees ootab. Vaatan Ryanairi värava juures olevat pagasimõõdikut, sinna peaks saama meie Personal Item pagasi sisse suruda – viis seljakotti, tavalist seljakotti. Siiralt kahtlen, aga siiralt ükskõik tundub olevat, sest ma tean, et meie seljakotid mahuvad istme alla. Vist. Hakkan aimama, mis ees ootab, sest mask on kohustuslik [erinevalt näiteks SASist ja AirBalticust, millega Kopenhaagenis käisin] ja see maksab 2€ tükk. Ryanair. Jube. See tšikk väravas käitub jubedalt, ta teab ja peab oma tööandjat jubedaks. Ryanairi kasutavad jubedad inimesed, vaesed ja koonrid. Lennukitäis rotte. Me lähme ka selle lennuki peale.
Viini lennujaam. Ümberistumine, ooteaeg 4 tundi. Meie lend läheb C väravate juurest, leiame seal mingi burksi koha, mille juures on lastele turnimiseks ja mängimiseks suur lennukimudel. Jätan poisid sinna mängima ja asun suitsuruumi otsima. Mitte ühtegi suitsuruumi. Fašistid, 18 aastat tagasi lubasite isegi rohkemates kohtades tobitada kui Eestis, aga nüüd pean suitsetamiseks lennujaamast väljuma. Lähen perele oma õnnetust teatama. Kristi räägib, et üks laps oli siia tulnud ilma vanemata, ema leidis ta üles ja andis kõrvakiilu. Vist olid slaavlased.