1986. aastal, Reagani teisel valitsusajal linastunud «Top Gun» oli oma aja produkt. Reagani ajastu kujutas endast agressiivset sõjalist sekkumist Kolmandas Maailmas. Näideteks sissetung Grenadasse, USA juhitud ja rahastatud sõda Nicaragua vastu, Liibüa pommitamine ning paljud teised salajased sõjad ja varjatud aktsioonid kogu maailmas. Loomulikult asus Hollywoodi film valitsevat militaristlikku mõtteviisi toetama ning pakkus kultuurilisi esitusi, mis mobiliseerisid agressiivsele reaalelus valitsevale poliitikale toetust.
«Top Gun» propageeriski tugevat sõjaväge, austades samal ajal konservatiivseid ja sõjalisi hoiakuid. Filmi lõputiitritest leiab «erilised tänud» USA mereväe F-16 pilootidele ja tunnustusavalduse suurele hulgale filmis osalenud sõjaväelastele ja pilootidele, mis teeb sellega filmi ametlikult USA valitsuse heakskiidetud propagandaks. Võib arvata kui paljud neist pilootidest ja sõduritest, kes läksid sõjaväkke ja sõdisid Panama invasioonis, Lahesõjas ja teistes selle ajastu sõjalistes konfliktides, olid mõjutatud sellisest kinopropagandast.
Naistele kuumade pilootide näitamine lülitas sisse naisvaatlejad ning seostas seksuaalse erutuse sõjaväelise atribuutika ja vormiriietusega, aidates seeläbi tegevsõdalasi seksuaalsete suhetega varustada. Sõnum meestele on selge, et kui lähed sõjaväkke, kannad vormi, siis saad tüdrukute käest keppi.
Ja võib-olla mitte ainult tüdrukute käest. Quentin Tarantino näeb filmi allhoovustes tugevaid viiteid homoseksuaalsusele. Ja tõepoolest, mida need filmis paljunäidatud musklites paljastatud mänglevad ja üksteisega kokku puutuvad mehekehad ning hävituskennukitelt samasooliste lennukite suunas välja tulistatud «hõõguvad» raketid siis sümboliseerima peaksid?
Ja nii nagu plaanitud, nii «Top Guniga» ka läks – üle 350 miljoni dollari kassatulu teeninud film pani hulgaliselt keskkooliõpilasi sõjaväeelust unistama ning kergitas hüppeliselt sõjaakadeemiatesse kandideerijate arvu. Paljud õpilased mainisid filmi oma avaldustes ja West Pointi kapten nõustus: «Ei tee haiget, kui on korralikud filmid nagu «Top Gun»... Ma arvan, et kõik nautisid sellest tulenevat mõju.» (The Washington Post, 19. jaanuar 1987).