Võtan ühe käega linnu jalgadest ning teisega silitan vaikselt ta pead. Lind kruuksub ärritunult, kuid rahuneb mõne hetkega. Sätin ta konkreetsemalt kaenla alla ning hakkan astuma. Lind on vait ja kõõritab hämmeldunult ringi.
Kana pea on nii imelikult ehitatud, et ma ei saagi aru, kas ta vahib mind või kõndimissuunda. Ilmselt mõlemat. Kuidas see väike kanaaju selle vaatevälja analüüsimisega aga toime tuleb, seda ma ei tea. Keegi võiks mobiilile teha mingi sellise äpi, et saaks pildistada kanavaatevälja, oleks huvitav, et mismoodi nad ümbrust tajuvad.
Lauda eeskojas on abikaasa ja lapsed eesootavaks valmis. Vist, sest ega ma eriti hästi ei teagi, mida nad sellest kõigest mõtlevad. Arutlesime eelmisel õhtul pisut, kuid muud erilist sõnumit kõlama ei jäänudki, et kui on vaja, peab ära tegema. Nende praktiline suhtumine ja valmisolek ebamugavaid asju proovida meeldib mulle. Oli aga seda ülepeakaela siis vaja, et ma mai alguses lisaks ise inkubeeritud seltskonnale 30 broileritibu koju tõin? Juba eelmise karjaga oli tegemist omajagu, nüüd siis veel need. Projekt, mida pooleli jätta ei saa ning kus asjaosaliste suhtes rakendatav hool veel eriliselt oluline on. Ja asjaosalisteks on kindlasti ka mu pere.
Asetan kana ettevaatlikult pea alaspidi koonusesse.
Nutikas leiutis, kuna altpoolt paistavad välja ainult pea ja kael ning ruumi siplemiseks pole. Nagu kaisus oleks.
Lind jääb vaikseks ja jõllitab mind vasema peapoolega.
Esimene ja viimane kallistus tema elus. Plastist koonuselt. Võtan laualt kõvera noa ning kontrollin veelkord selle teravust. On terav. Uus nuga, ise lasin veel pool tundi tagasi hoolikalt kiviga üle.