Mis tegid seal Tammetagusel lapsena, kas igav ei olnud? No, otsustage ise. Ükskord näiteks olime Memmega kahekesi kodus, kui meile sõitsid maja ette kaagid, tulid aeda sisse ja küsisid, kas moone on. Oli küll, seega nad läksid, tõmbasid kõik juurtega välja ja võtsid kaasa. Memm ehmatas nii ära, et tükk aega ei tohtinud meil aias moonid kasvada. Enam päris nii karme tüüpe pole, nüüd kihutavad maale külla tulnud rullnokad mõnikord mööda külateed bemmiga edasi-tagasi, ajavad koeri ja inimesi närvi. Sõitsid meil isegi paar aia äärde istutatud noort puud maha.
Tammetaguse on täpselt nii suur, et siia mahub 13 majapidamist. On külakivi ja postkastid kivi juures ja ristmik, kus tee hargneb. Üks haru tuleb maanteelt bussipeatuse juurest, teine läheb jõe poole, kolmas edasi läbi küla ja lõpuks uues kohas maanteele tagasi. Bussipeatuse seinal on nii kaua, kui mina olen elanud, olnud grafitiga kirjas «Mul on savi». Mitte nii ammu oli Tammetagusel ka oma teadetetahvel ja kiigeplats, isegi mina mäletan seal toimunud jaanipidu. Piimapukk oli meil ka, mille juures kasvasid puud, kust ma lapsena alla kukkusin ja siis huilates läbi küla koju läksin. Ja meie koduaia ühes nurgas oli kunagi eriti vanasti koolimaja olnud, mullas on igatahes punaseid tellisetükke küll ja vanavanaisa olla rääkinud, et sinna on maetud rootslaste kuld.
Tammetaguse keskpunkt on külakivi ja seda ümbritsevad tammed(!), mida tõestab muuhulgas see, et seal käis vanasti kord nädalas lavka. Mutid kogunesid siis sinna ootama ja juttu ajama. Mõnikord jäi lavka kõvasti hiljaks ka ja kui lõpuks jõudis, oli alati sama lugu, et vot kus eelmises kohas ei teatud, mida osta, ja kulutati aega. Ma käisin lavkas koos Memmega, aga Memme jalad olid haiged ja tal läks tükk aega, et kodust kivini ja tagasi jõuda. Ma kärutasin rattaga selle ajaga hea mitu korda edasi-tagasi, ütlesin muttidele, et jaa-jaa, Memm tuleb.