Mitte ainult Annel pole oma linn, vaid tal on ka oma Maxima, juuksur, Prisma, mänguväljakud ja kanal. Kunagi oli Annel ka oma luht, kuid sellest annab märku vaid mõni soine tasandik kortermajade esistel platsidel, kust kuiva jalaga saab üle vaid suvel. Lisaks Annedele elan Annelinnas ka mina.
Olen elanud ja kasvanud oma Tartu lemmiklinnaosas terve oma elu ja arvan, et siin on tõesti hea olla. Olen kohanud inimesi, kes ei jaga minuga seda arvamust ja keda Annelinn hirmutab ning eemale tõukab. Olen kuulnud võrdlusi Lasnamäe ja getoga. Tegelikult Lasnamäega on ju sarnasus olemas, mõlemad on pealtnäha kortermaju täis betoondžunglitest magalad, kuid päris geto see ka pole. Annelinnas ei ole säärast sotsiaalset kihistumist.
Õhtuti on kortermajade esised parklad täis linnamaastureid, üks uhkem kui teine. Päeval istuvad pinkide peal pärnade varjus vanamemmed ja liivakastis mängivad pisikesed lapsed ning mina, vaene tudeng, istun loengus, kuid me kõik elame samas trepikojas ja käime samas poes, samas raamatukogus ja lapsed samas põhikoolis, kus mina õppisin. Tegelikult käivad Annelinna koolides lapsed ka kaugemalt. Näiteks minu kahest parimast sõbrast üks oli pärit Hiinalinnast, kus elas oma viieliikmelise perega kahetoalises korteris, ja teine Ihastest eramajast, kus tal oli keldris minigolfi väljak.
Nõustun, et osad kortermajad on tõesti ajale jalgu jäänud ja mõnel on rõdud eest ära lõhutud, sest nõukogudeaegne kvaliteet tähendab lisaks kõveratele seintele ka seda, et tellised muutuvad tolmuks ja rõdud varisemisohtlikuks. Kuid need rõdud saab uuesti ehitada ja ilusa värvilise fassaadi paigaldada ning katusele terrassilauad panna. Nõnda Annelinna katustelt Kesklinna poole vaadates näeb ära terve Tartu. Näha on Vanemuise Teatri maja, mis näeb välja nagu mõni muistne Kreeka tempel, tigutorni ja Jaani kirikut ning nüüd uuesti kerkivat Maarja kiriku torni ja palju palju rohelust.