Ah et, kus Mähe asub, teate küll, Pirital, noh, seal, kus on Ecoland, come on, kõik teavad, kus on Ecoland...
Mina olin põline mustamäekas, keskmaalane, seal veetsin oma lapsepõlve, kooliaja ja mitu head ülikooliaastat. Tundsin oma kodukohta nii põhjalikult, nagu üks kohalik elanik tundma peab: teadsin täpselt, millisesse puuorva tuleb talvel Oravametsa kelgutama minnes oravatele pähkleid viia, millises Lepistiku pargi ojakeses võis leida allikaid, kuhu sai pliiatseid ja pastakaid sisse toppida ja jälgida, kuidas vesi ja liiv need endasse tõmbasid, ning millistel päevadel müüdi ABC kaheksandas lahtist vanillijäätist, mida krõbedates vahvlites serveeriti. Kõige kiirematele, mõistagi.
Minu Mustamäe «mängumaa» oli suur ja lai: oma kaheksanda korruse eluohtlikult logisevate piiretega rõdudelt, võisin ühelt poolt näha nii Regionaalhaiglat ja nn Oravametsa ning teiselt poolt paistis vilksamisi isegi meri kätte. Seda hetkeni, mil mingid tegelased 14-korruselise punastest tellistest majamonstrumi ette ehitasid.
Kuid mitte sellest ei tahtnud ma rääkida... Nagu inimeste puhul kombeks, ihkame me seda, mida meil pole, ja olla seal, kus me pole, ning mina pole seejuures mingi erand. Mustamäe idüllist oli üks asi puudu – meri! Ma ei saa ju korralikuks veekoguks nimetada Lepistiku pargi ojakesi või trollipeatus kaugemal paiknevat Parditiiki või siis suvilasse sõites puude vahelt paistvat Harku järve, mis oma liivarannaga ka üsna eksootiline tundus. Aga kuna levisid kuulujutud, et sealt olla mingid laibad leitud, siis kaugeks virvenduseks see vaid jäigi. Suviti pidin leppima Vääna jõe sünge vee ja kahtlase põhjaga, mis suvila juurest mööda voolas – samas ei taha ebaõiglane olla, seal ma vanaema käe all ujuma õppisingi.