mu kodumaa nepaal ent elan puurmanis näen välja kui fekaal ja töötan suurfarmis kus valan halli higi kus sadat pulli kasin et olen farmi sibi ei ole teie asi on loomad riigi rikkuseks kui sitamaitse suus mul kikivarvul pikkuseks on meeter kakskend kuus ma päevi olnud pesemata mul peas kui tähed kõõm kuid nõnda sitta visata on sulaselge rõõm
Kuigi lüürikutega ei vaielda, tundub siiski, et Ruitlast ülemäärases dokumentaalsuses süüdistada ei saa. Ma nimelt ei mäleta, et oleksin kunagi kohanud oma lapsepõlve Puurmanis mõnda lühikest lõunamaa päritolu võõrtöölist. Täiesti keskmise pikkusega ja valged inimesed elasid seal tollal ja elavad praegugi. Veelgi enam – ma ei mäleta isegi farmidest mitte midagi, kuigi mingi elukogemusega kogutud faktoloogiline alateadmus kipub nende olemasolu pigem kinnitama.
Minu nagapõlve Puurmani seisab siiani, vähemalt mälestustes, kolmel, hoopis olulisemal ja seeläbi kõigutamatul jalal – jõgi, sõbrad ja TTK Elektrotehnika Puurmani Rahvatarbekaupade Elektroonikatehas. Kuigi viimast omaaegsel kujul enam ei eksisteeri, ei kahanda see kuidagi tolle n-ö taburetijala olulisust. Kõik muu jäi alati kuidagi kombineerituna nende vahele. Jõe ja tehase vahele jäid kool ja pood. Jõe ja sõprade vahele jäi kodu. Jõe kahte kallast ühendas tamm ja nende vahele jäi saarik. Kodu ja tehast linkis ema töökoht. Kodu ja jõe vahel polnud õigupoolest midagi peale liivakasti ja napi 30 meetri jagu muruplatsi, mis tingis asjaolu, et tänapäeval tihtilugu suurt ohtu kujutav veekogu oli meile tatist peale osaks mängumaast.