Selle aasta üleminekuturg on olnud keskmisest huvitavam. Kõige suurema karusselli on käima lükanud veel mõnda aega tagasi finantsvõimetu olnud Barcelona, kes on ostnud kõik mängijad, keda nad soovivad. Boonusena on nad Chelsea uue omaniku Boehly eest päris mitmed mängijad ära napsanud.
Teisalt on imekspandav Prantsuse naftaklubi PSG konservatiivsus. Sisuliselt pole midagi juhtunud – Angel di Maria leping lõppes ja tema suundus Juventusesse karjääri lõpetama. Samuti anti Georginio Wijanaldum, kes veel paar hooaega tagasi oli Liverpooli põhimees, Romasse laenule. Kindlasti võib lepingu pikendamist Mbappega pidada väga suureks võiduks ja ehk polegi tarvis väga üleminekuturul siiberdada, kui sul on meeskonnas Messi, Mbappe ja Neymar. Seega väljaspool Inglismaad võiks üleminekuakent pidada üpris rahulikuks. Britannia kuus esimest meeskonda on aga võrdluses katalaanidega väga võimas finantsrusikas ja armutus võitluses Meistrite liiga kohtadele ei saa jääda loorberitele puhkama. Statistiliselt on ka välja toodud kõnekas fakt – Premier League kulutas üksi sama palju kui ülejäänud viis suurimat liigat kokku. Võtame aga luubi alla Inglismaa TOP6 meeskonda – kes on võitnud, kes on kaotanud?
Arsenal
Arsenal pole viimastel hooaegadel suutnud ühegi olulise tiitli peale mängida. Sisuliselt on Arsenal vaese mehe Manchester City ja Mikel Arteta vaese mehe Pep Guardiola. Meeskonnast on lahkunud Alexandre Lacazette, kelle kõige paremad päevad näivad olevad möödas, eeldusel, et tal üldse oli neid väga häid päevi Premier League’i tasemel. Arsenalis kvaliteedihüppe jaoks polnud Lacazette lihtsalt piisav. Meeskonda on lisandunud aga Portost noor ründav poolkaitsja Fabio Vieira, kes märgatavat rolli esimesel hooajal ei saa. Uus ja palju keerulisem liiga ning lisaks on tegemist alles 22-aastase mängumehega.