Naise sugulased sõitsid reisile ja palusid oma labradoril silma peal hoida. Tegevus on terve naise suguvõsa peale ära jagatud, nii et kellelegi see ülemäära suureks koormaks ei ole. Eile oli meie pere kord. Koer on sotsiaalne loom ja tema närvisüsteemile on inimestega suhtlemine ülioluline. Mis see paar-kolm tundi koeraga suhtlemist siis ära ei ole. Laadime endid auto peale ja sõidame kohale.
Uskumatu kui kiiresti inimeste poolt heakorrastatu hävib. Viies reisipäev, naise sugulaste muidu piinlikult puhas õuemuru on täis mahalangenud lehti, oksaraage, mädaplekilisi õunu. See on hämmastav, seda ma olen varasemaltki täheldanud, kui suur sittaja võib olla õunapuu. Sa ei jõua neid õunu ära süüa, sul pole selle mahlakohusega midagi teha, mida neist õutest saaks, sa elad linnas, nii et neid ei saa ka loomadele viia ja igal sügisel sa ainult koristad nende puude järelt. Naabritele ka ei saa omi õunu anda, need on omade õuntegagi hädas.
Aga jutt pidi tulema koerast. Me peame teda sotsiaalselt rahustama, mitte õunapuid. Õunapuud on korras psüühikaga.
Õunte vahel on koerajunnid. Selge, et head sugulased, kes korra päevas koera õue peale jalutama lasevad, junne korjama ei hakka, pererahvas tuleb pruuniks päevitunult koju ja tegelevad ise nende asjadega. Ainult ma ei saa aru, miks nende labrador just õunapuude alla situb? Mujal on ka ruumi, õu on suur, aga enamus junne on mahakukkunud õunte vahel?
Võimalik, et see loom on tõepoolest sotsiaalne, inimestega, vähemalt minuga, kes ma ei jumalda koeri, ta ei samastu... Samastub ta siis õunapuudega? Nende otsast kukub ka pidevalt midagi. Teiste koertega see labrador kokku ei puutu, võrdlusmoment tal puudub. Võimalik, et see õnnetu olevus peab end õunapuuks?