New Yorgis toimus 10-11. septembril Eesti ja teiste Balti riikide kunstnike osalusel New York Anarchist Book Fair (NYC anarhistide raamatumess), mis toob New Yorgis kokku sadu anarhiste, anarhia toetajaid ja uudishimulikke külastajaid. Raamatumess ja sellega seotud sündmused pakuvad ruumi anarhistlikule kogukonnale, tuues kokku anarh-feministid, aktivistid, teadlased, immigrandid, kväärid, transid ja kunstnikud.
Igal aastal võõrustab NYC anarhistlik raamatumess üle 60 eksponendi, sealhulgas kirjastajad, kirjanikud, disainerid, kunstnikud, muusikud ja teised aktivistid, pakkudes võimalust õppida tundma anarhismi traditsiooni, filosoofiat, praktikat ja kapitalismivastast võitlust. Raamatumessi kunstilist poolt kannab AnarcoArtLabi ja Adriana Varella korraldatav New Yorgi Anarhismi kunstifestival, mis sel aastal esitles Balti kunstnikke koostöös Al Paldroki organiseeritava Baltic Art @ Big Apple tegevuskunstifestivaliga. Varella ja anarhistide loosungiks ja eesmärgiks on koostöö ja solidaarsus.
Festivali virtuaalplatformil ütles 94-aastane lingvist, filosoof ja poliitiline aktivist Noam Chomsky ootamatult, et meil on aega Amazonase ja koos sellega kogu maailma päästmiseks vaid kaks kuud: «Aeg on kriitiline, hüperboolne – see tundub hullumeelne, meeletu, kuid tõsi –, järgmised 2 kuud on kõige tähtsamad kogu inimkonna ajaloos. Valimised Brasiilias – need määravad ära ilma ületähtsustamata inimkonna edasise käekäigu – kas see jääb kestma või ei. Siin ei ole midagi ülepaisutatud, me teame liiga hästi fakte. Kui praegust presidenti, Amazonase hävitajat Balsonarot riigi juhtimisest ei eemaldata, vaatame me lihtsalt pealt Amazonase metsade massilist hävitamist, pärismaalaste hukkumist ja nii Brasiilia kui kogu maailma katastroofi. Amazonase vihmametsad ei suuda varsti enam produtseerida piisavalt niiskust ja muutuvad savanniks. Viimased uurimused on näidanud, et see on otsene, kohene protsess. Illegaalne metsade maharaiumine, metsamajandus ja agraaralade laiendamine ja kaevandamine on viinud situatsiooni murdepunkti, kust tagasipöördumine pole enam võimalik. Kõik muidugi ei sure homme, aga see protsess on pöördumatu. See kõik on enamuse inimeste jaoks liiga kaugel, kuskil Lõuna Ameerikas, kolmandas maailmas.»