**
1983. aastal oli Tartu noorte boheemlaste seas väga populaarne ansambli Turist laul «Jää jumalaga, puberteet!» (viis ja sõnad Hardi Volmer). Seda lauldi suure õhinaga peaaegu kõigil üritustel, kus suuremal määral alkoholi tarvitati.
Priidu Beier laulis alati kaasa, kuid hoopis sõnadega: «Käi kuradile, epiteet!»
Seetõttu omandas ta kirjandusringkondades mässumeelse ja kompromissitu poeedi maine.
**
1989. aastal võttis ENSV Ülemnõukogu vastu otsuse riigipühade kohta. Taas tõsteti au sisse jõulud, jaanipäev ning Eesti Vabariigi sünniaastapäev. Pühade seast kustutati aga näiteks Võidupüha (9. mai) ning Suure Oktoobrirevolutsiooni aastapäev.
Just viimast muudatust silmas pidades kirjutas noor mässumeelne poeet Kivisildnik luuletuse, mille kohe ka Loomingu toimetusele saatis. Luuletus oli selline:
Seitsmes päev novembris
on jälle must kalendris.
Ja nüüd on niivõrd must ta,
et võin ta peale kusta.
Loomingu tolleaegne peatoimetaja Andres Langemets kõhkles kaua, kas luuletust avaldada või mitte. Ühest küljest oli tegu ilmeka ja jõulise metafooriga. Teisest küljest peale selle ainsa piltliku kujundi luuletuses midagi nagu polnudki. Lõpuks oli kõhklemine kestnud juba nii kaua, et luuletus ei tundunud enam päevakajalisena, sest uusi ja olulisemaid poliitilisi sündmusi tuli järjest peale. Kestvaid kunstilisi väärtusi tekstil aga ei olnud – kui mitte arvestada viimase rea sarnasust ühe Ivar Grünthali sonetiga Oskar Angelusest. Nii otsustas Langemets teksti avaldamata jätta.
Oli see otsus õiglane?