R, 2.12.2022
ÜLESKUTSE ⟩ Algab odavate õudusjuttude konkurss
Illustratsioon: Alexey Malakhov / Ambitious Creative Co. - Rick Barrett / Unsplash / Ypsilon / montaaž
Ypsiloni kultuuritoimetus
Algab odavate õudusjuttude konkurss
Facebook Messenger LinkedIn Twitter Whatsapp

Ypsiloni odava ilukirjanduse konkursside jada on jõudnud järgmise üleskutseni. Sedakorda palume sul kirjutada meile odav õudusjutt, olgu see siis enda õudsast elust võetud või naabri omast või, veel parem, hoopistükkis välja mõeldud.

Varasem, Ypsiloni odavate muinasjuttude konkurss tõi meile meeletu hunniku kõrgetasemelisi kaastöid ja meeldivat tagasisidet. Loodame ka õudusjuttude konkursile menu, kuna nad on žanriliselt lähedased: samamoodi võib muinasjutt õuduse alla kvalifitseeruda, piisab sellestki, kui printsessil mitte lasta mehele minna. Või lasta, aga siis ka õudsele mehele. Näiteks sellisele, kes ei käi tööl ja on terve elu emaga elanud.

Kirjutatud õuduslooga lähed sa õuduskirjanduse ajalukku, sinu teksti loevad tuhanded inimesed, sa saad oma tekste võrrelda teiste õuduskirjanike omadega ja sa saad ka nende lugusid lugedes ise hirmust väriseda. Esimesed kohad saavad nagu ikka auhinnatud. Žüriiks on Ypsiloni lugeja. 

Võistluse reeglid:

  • Pikkus alates 1000 tähemärgist. Kaks 500 tähemärgist õudusjuttu kvalifitseeruvad ühena ja avaldatakse korraga. Kolm 333.33 tähemärgist juttu... jne.
  • Tsensuuri pole, kuid avaldamise üle otsustamise õigus jääb toimetusele. 
  • Kõik avaldatud õudusjutud saavad AI poolt illustreeritud.
  • Võitjat premeerib Ypsilon 500 euroga, teist kohta 150 euroga.
  • Võidab lugu, mis on kümme päeva pärast avaldamist kogunud enim lugemisi.
  • Odavaid õudusjutte ootame meiliaadressil toimetus@ypsilon.ee alates 5. oktoobrist kuni 30. novembrini.
  • Võitja kuulutame välja detsembris, täpsem aeg sõltub tähtajaks saadetud tekstide arvust. 

Õudsat on ümberringi palju – lehepuhuritest võimaliku tuumasõjani välja. Kirjuta meile sellest, mis sinul ihukarvad püsti ajab.

Tagasi üles