Teine võistleja Ypsiloni odavate õudusjuttude konkursilt. Kahe enimloetuma õudusjutu auhinnafond on 650 eurot.
Bussijaamas ei olnud peale minu kedagi. No kes see ikka soovib vabatahtlikult end sellise ilmaga välja ajada. Vihma sadas. Märjad kleepuvad lehedki näitasid väsimuse märke sombuses õhtus. Ja mina siin. Üksinda.
Õpetajana tuleb tihti ette, et jääd pikemaks ajaks koolimajja kontrolltöid parandama, ega minagi erand pole. Kuigi täna olin. Olin koolimajas täiesti üksi ja nüüd siin tuulte ja vihma keerises bussijaamaski. Kõhe hakkas.
Bussini oli veel mõnikümmend minutit aega. Pimeda ja sombuse ilma tegid natuke rõõmsamaks mul jalas olevad, naeratama panevad kollased kummikud. Sain need õpetajate päeval oma klassilt. Tõeline üllatus! Nii hooliv kink! Ei osanud arvatagi, et nad nii väga hoiavad mind! Vaatasin väsinud, kuid muigvel sui kollaseid kummikuid ja naeratasin veelkord omaette kingituse saamise hetke meenutades.
Ootamatult peatus bussijaamas mürkroheline auto. Tumendatud klaasid tekitasid ebamugavat kõhedust. Astusin sammu taha poole, bussipaviljoni sein puudutas mu jahedaid sõrmi oma karedusega. Juhi kõrvalistuja aknaklaas lasti alla. Tugevad südametuksed rahunesid, märkasin roolis tuttavat noort, minu enda klassi Draku.
Poiss oli kuidagi üleslöödud. Seljas oli tal nahktagi ja tumerohelise triiksärgi krae vilksatas tagi avatud luku vahelt, kui ta end minu poole pööras. Sätitud soeng viitas võimalikule eesootavale kohtingule. Noormees naeratas ja pakkus end mind koju viima. Nii armas. Soovib minule, klassijuhatajale abiks olla. Viisakusest ütlesin alguses, et oh ei, buss peaks varsti tulema, kuigi sooja autosse oli küll kohe isu istuda. Niiskus oli kontidesse pugenud. Draku aga hüppas autost välja, tuli ümber auto ja avas mulle aupaklikult ukse. Enam ei olnud mõistlik keelduda.