Neljapäeval, 29. septembril toimus Avatud Ühiskonna Foorum teemal «Kliimamuutused ja ränne». Pärast avasõnu, Marten Kuninga muusikalist tervitust ja esimest paneeli toimus paneelarutelu «Tulevik, aktivismi vormid emotsioonid ja käitumine», milles osales neli noort naist, kes esindasid eri vaateid aktivismile. Nende seas oli ka noorteaktivist Alesja Jagolnik, kellega pärast arutelu maha istusime.
Intervjuu viisime läbi inglise keeles. Seega on intervjuu tõlgitud.
Kui vana sa oled?
Ma olen 19. Nädala pärast 20. [intervjuu avaldumise hetkeks on Alesja juba 20 – toim.]
Vau. Sa oled selle aja jooksul väga palju saavutanud. Millal sa vabatahtlikutööga alustasid?
Gümnaasiumis. Minu koolis oli aktiivne huvijuht ja toimiv õpilasesindus, mille kaudu sai vabatahtlikutöö ja aktivismiga tegeleda. Ühel hetkel saatis kooli huvijuht mind Prantsusmaale, noortevahetusele. Tuli välja, et ta oli Shokkin Groupi liige, mille liige ma ise ka nüüd olen. Ja ta saatis mind Prantsusmaale, et ma prooviks, aga ma ei olnud veel piisavalt julge. Aga ma tegin seda. Ja tundsin äratundmisrõõmu.
Alguses olin ma lihtsalt uudishimulik. Aga ma olen kiire õppija, nii et kiirelt liikus asi lihtsalt niisama kaasa löömisest tegevuste juhtimiseni. Mis mind aitas, oli mu armastus improvisatsiooni vastu ja valmisolek minna ja vaadata, mis saab. Niisiis, esimene projekt [Prantsusmaal], millest ma osa võtsin oli veidi üle aasta tagasi. Ja kuu aega pärast seda olin ma juba grupijuht rahvusvahelises projektis. Selle jooksul sain ma aru, kui tähtis see tegevus on. Ja mul oli väga palju vastutust.
Kui ma sealt tagasi jõudsin, hüppasin ma kohe pea ees pikka projekti Mondoga, kus me tegime hariduslikke põgenemisruume. Pärast seda võtsin järgmise pikaajalise projekti, mida ma iseseisvalt juhin, korraldades lühikesi paaripäevaseid üritusi nagu näiteks Shokkin Kamp, mis on noortele suunatud lühilaager, mis keskendub iga kord erinevale teemale, näiteks karjäärivalik, loovus, käsitöö, emotsionaalne küpsus, tantsimine, muusika, eneseväljendus jne. Praegu tuleva laagri teema on enese edutamine ja sotsiaalmeedia.