Isolated või cross margin, võimenduse suurus – mis nende kohta arvata? Siinkohal ei ole Kirillil plaanis tarka panna, ta lihtsalt arutleb, kui midagi väga mööda läheb, on lugejal alati võimalus toimetusele kirjutada, Kirillile vastu pead anda ja teda maa peale tagasi kutsuda. Aga ikkagi – isolated või cross margin?
Eelmises osas jagas Kirill Eeriku teadmisi positsiooni suuruse arvutamisel, muuhulgas ütles Eerik, et kardab cross margin'it nagu tuld. Kirilliga on sama lugu, siiski on mingid kohad, kus ta cross margin'it kasutab.
Isolated margin'i puhul on võimalik kaotada ainult positsiooni ulatuses, cross margin läheb ebaõnne korral kaugemale ja võtab kaotuse puhul su futuuride wallet'ist samuti nii palju, kui heaks arvab. Kaotust saab piirata stop-loss'iga, aga ei stop-loss ega stop-limit order ei kaitse sinu raha täielikult. Order lihtsalt käivitab müügi ja siis müüakse see hinnaga, mis võimalik. Rahulikult liikuva hinna puhul see töötab, aga kui coin peaks ühtäkki «lolliks» minema ja näiteks püstloodis üles tormama, siis tikub vastupidise tehingu korral pahasti minema.
Kirillil on paar kogemust olemas. Näiteks rahulik krüptovara, kõik andmed näitavad langustrendi, Kirill müüb lühikeseks, paneb arvuti kinni ja kolme minuti pärast laekub telefoni signaal, et stop-loss on kauba maha müünud.
Kirill teeb arvuti uuesti lahti, tõepoolest, coin on maha müüdud, aga mitte stop-loss'i hinnaga miinus 30 dollarit, vaid veel 40 dollarit on kontolt läinud. 70 dollarit hävingut! Stop-loss käivitas müügi, aga hind liikus nii kiiresti, et süsteemil läks selle mahamüümisega rohkem aega. Valus.
Miks mingi suvaline volüümita ja imev coin äkitselt niimoodi teeb, on hea küsimus. Ju mingi seltskond pressib ta kunstlikult võimendusega üles ja siis, kui hind laes, müüb.