Vaid napp nädal peale õpetajate päeva, mil terve maa tunnustas ja tänas haridusrahvast, võttis Kroonika kätte ning valas täpselt kolletamispäeval ämbritäie jäävett kaela Andrei Korobeinikule. Võib vaid ette kujutada, kuidas mõjub taoline negatiivse alatooniga tähelepanu igasugusele pedagoogilisele initsiatiivile.
20. sajandi alguses kirjutas Bernard Shaw näitemängu «Pygmalion», mille ainetel esietendus 1956. aastal muusikal «Minu veetlev leedi». Mõlemad on korduvalt ka Eestis lavale jõudnud. Lühidalt räägib lugu vanapoisist foneetikraprofessorist Higginsist, kes sõlmib lingvistist sõbra, kolonel Pickeringiga kihlveo, et suudab oma teadmiste abil panna alamklassi aktsenti rääkiva lilleneiu Eliza Doolittle'i rääkima nagu hertsoginna. Järgneb vaimukas sündmuste ahel, hulk naeru ja pisaraidki, kuid tulemused on hämmastavad ja lõpp õnnelik.
Pole võimalik kinnitada, kas 2011. aastal Vene Teatri nõukogu esimeheks valitud Korobeinik 2020. aasta septembris Vene Teatris lavastunud muusikali näinud on, kuid olen valmis selle peale kolonel Pickeringi kombel kihla vedama. Igatahes tundub, et mingil moel on too, oma parimais aastais, aktiivne ja palju näinud slaavi poissmees inspireeritud saanud. Mees, kes lõi Rate'i mitu aastat enne Facebooki ja müüs selle maha, enne kui ükssarviklus ülepea leiutati, kes on olnud nii Eesti maleliidu president kui ka riigikogu liige. Aktiivne ühiskonnaliige tänaseni. Kaasaegse vaimueliidi esindaja, kes on end ilmselt eneseabivaldkonna Higginsiks arendanud, ning teab hästi, et põlvkondade vahelise lõhe aitab kõige paremini ära klattida sihikindel pedagoogiline töö. Lõhe, millisega ta Rate'i arendades end enam kui hästi kurssi oli viinud ning milline teda ilmselt aastaid painanud on.
Mida selline inimene teeb? Ta hakkab otsima savitükki, millest oma elukogemuse abil meistriteos voolida, mille üle uhke olla ning mis ehk omakorda laiemaltki ühiskonda võiks inspireerida. Muide, ka Pygmalion, mille järgi Shaw oma näidendile nime pani, on Kreeka mütoloogiast pärit skulptor. Too armus oma kunstiteosesse.