Üheksas võistleja Ypsiloni odavate õudusjuttude konkursilt. Kahe enimloetuma õudusjutu auhinnafond on 650 eurot.
Kabinetis oli soe suvelõpu valgus. Oli kuulda kella delikaatset tiksumist, mis andis aimdust selle valmistamise meisterlikusest. Seierid joondusid kaheteistkümnele. Silmad aknast välja, Arami pilk staatiliselt vastu võitlemas, et mitte oma tunnetele alistuda, teine otsimas lehtedelt, pinkidelt ja puudelt järgmisi küsimusi esitamiseks.
«Jätkame palun…»
«Hästi. See päev oli planeeritud, me teadsime seda. Meil olid asjad valmis. Otsus, et selle eluga on kõik ja aeg on hüvasti jätta, tekitas meis isegi rahu. Me võtsime lihtsalt mingit pulbrit ja oleks koos aega veetnud. No ma ei tea - mingi suvise päeva kusagil kuurordis või pargis. Ma tundsin, et ühtepidi on see ilus ja kaunis. Nagu kusagil peidus oleks olnud lootus. Päev seljataga ja surm enne õhtut.»
Kell tiksus, dr. Selmal olid rafineeritud ja tugeva kontuuriga mustad prillid, ta nina oli terav ja silmad sügavad sinised. Ta pilk oli alandlik samas nõudlik. Kabinetis oli õdus, see tekitas turvalise tunde. Värvid ei karjunud, vaid lasid silmadel endal puhata, ennast ära unustada. Mööbel oli kena disainiga, pehme nahk ja hoolitsetud puit. Taimi oli palju, mille eest ka hästi hoolt kantud.
«Sa mainisid kirjas oma isa. Kirjelda oma suhet isaga.»
«Ta oli vaga mees, töötas palju, naeris mõõdukalt. Tema vist teadis, mida tähendab elus olla tugev, et mitte sina ei lase oma silme ees elul lahti rulluda, vaid võtad ohjad enda kätte. See nõuab tugevust, mitte küll otseses mõttes; teadis, mida elu nõuab - tugevust, seda mitte sõna otseses mõt… aga mingil imelikul viisil, kuidas suhtuda asjadesse. Ta oskas olla tugev.