Veel enne, kui mälusoppidest kaob viimanegi jupp, mis läbi nina kurku tilkus, tuleb naeratades tagasi vaadata oma osalusele Eesti kõige mainekamas subkultuuris – narkomaanias – ning meenutada ühte imepärast fenomeni, millega tavakodanikud eales kokku ei puutu. Selleks on narkowennas. Oo-ei, ära arva, et tegemist on mingi suvalise, kalbassiva isikuga – ta on sinu vend narkomaanias, nagu liha ja veri, telefoni taskulamp võõras keldris.
Olgu õnnistatud see, kellel ta leidub! See, kes ei lase sul üksi surma poole nühkida, vaid paneb sulle õla alla ning aitab veel kiiremini kohale jõuda. Pühapäeva hommikul, tund enne kümmet, hoiad kätega peast kinni ja mõtled, kas jaksad järgmise viina ära oodata, et keemiline kass kastreeritud saaks või… proovib selle küüruvärgi lõpuks ära. Narkowennase värisev keha tõuseb diivani tagant, dušikardin toogana ümber sõlmitud, ajab kulmu kortsu ning ütleb, üpris tasasel häälel: «Ma tean, kust saab.»
Küüruks aga asi kunagi välja ei lähe, ja kui läheb, pole tegemist õige vennaga. Narkowennase põhimenüüs on amfetamiin ja ecstasy, kultuurilise järjepidevuse lõhkumiseks kõlbab aga muu parema puudumisel väga hästi ka korgijook. Veljepuhastushape on pigem peenele maitsele, ent on tõenäoline, et kui mekib sulle, mekib ka talle. «Küll küllale liiga ei tee!» skandeerite seltsimehelikult Priit Toobali nimele üüritud hotellitoas, inglitiivad rihmadega seljas.
Neid ei pea olema ainult üks. Mõnel kodanikul veab ja terve elu peale on tal selliseid tegelasi mitu – kipuvad ju nii mõnedki narkowennased vahepeal kinni või kasti minema. Karakter jääb samaks, ainult osatäitja muutub – hea, kui paugust võtta on. Tüüp saab esmaspäeva hommikul pildi ette, paneb reispassiks ühe korgi, suitsu valepidi põlema ja vajub su korterist välja. Kümne minuti pärast helistab ta sulle ja palub nukral häälel abi, sest ta ei tea kus ta on. Sina ka ei tea. Näed teda alles ülejärgmisel päeval, telesaates «Krimi».