Kolmeteistkümnes võistleja Ypsiloni odavate õudusjuttude konkursilt. Kahe enimloetuma õudusjutu auhinnafond on 650 eurot.
Paadunud vanapoisse on kahte tõugu. Esimene neist ei suuda üldse enda järel korda pidada. Iga asi kukub käest hetkel, mil seda korraks vaja pole ja sinna see jääb. Pärast pole seda enam võimalik kuidagi leida, kuigi selle tõu üks alapopulatsioon tavatseb väita, et tegelikult on neil kõik asjad oma süsteemi järgi paigas ja kui nad asju üles ei leia, siis vaid seetõttu, et keegi kaastundlik sõber või sugulane on üritanud seesinases seapesas korraks korda luua. Ent enamus antud tõu esindajaid üldse ei vaevugi oma kombeid kommenteerima. Nad ei kujuta ettegi, et oma elamist ja asju on mingilgi määral võimalik korras hoida.
Arusaadav, miks selle tõu enamus kunagi naist võetud ei saa. Juhtub ehk mõni kaastundlik naishing neid haletsema, ent enne kui asi vähegi tõsisemat ilmet võtma hakkab, põgeneb ta tekkivast suhtest ummisjalu. Vahel mõni selline siiski saab mõne naise poolt ära võetud. Kas kaastundest või mõnel muul põhjusel, aga abieluranda see paar purjetab.
Kuigi õnnelikuks nad loomulikult ei saa, kuid vastupidiselt ootustele ei juhtu ka kõige õnnetumad olema. Naispool kas kipub sellises kooselus ka ise suhteliselt vähese korraga leppima või vastupidi on sedavõrd tugeva korra-armastusega õnnistatud, et koristab kõik asjad, mis mehel käest pudenevad kohe ära või koguni jaksab sundida meest seda tegema. Ja naisuke kipub oma meest selliseks veidi loruks, aga muidu heaks hingeks pidama. Mida see ju enamasti ongi. Ja hinnangut oma lorust mehele ei kipu naine ka vaka all hoidma, mis naispoole pingeid tublisti maandada aitab, ent mehele on üsnagi kui (isa)hane selga vesi.