K, 7.12.2022
ODAV ÕUDUSJUTT ⟩ Ahto Alas: Vihkamist täis armastus
Illustratsioon: Midjourney AI
Ahto Alas
Ahto Alas: Vihkamist täis armastus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter Whatsapp

Üheksateistkümnes võistleja Ypsiloni odavate õudusjuttude konkursilt. Kahe enimloetuma õudusjutu auhinnafond on 650 eurot.

Juba on see juhtunud, et ööd on läinud punaseks. Vaikiv ligi hiiliv punane kuma. See on vist põrgu.

Ma suitsetan rõdul, jalad on kuumas vees. Jalavanniks vana ja armas roosteplekiline tsinkkauss. Ühes käes hoian tassi täidetuna kuuma sidrunivee leotisega, mille sisse olen pannud kuhjaga mett.

Suitsetan. Sigareti põlemise kuumus suures koguses üle kehapinna oleks tappev, kui see tuleks draakoni tulelõõmana, mõtisklen endamisi. See siin on aga minu väike põrgu. Mu meeltes, huultel, kopsudes, vereringes ja öises õhus.

Hommik oma uduses halluses. Jalutan koeraga ümber majade. Teed ja pargid, kõik on hallis udus. Ma näen samu inimesi, tegemas samu asju nagu igal hommikul. Kulgeda halli uduseinana, litsuda keegi nende hallide seinade vahele laiaks. Laiaks nagu prussaka.

«Ma soovin, et oleksid oma põrgus üksi!» karjus ta mulle. «See on ju su kõikide soovide täitumine, onju!? Olla üksi!» käratas ta veel vihasena.

Päev möödub tasapisi. Ei saa eriti aru, kus olen ja mida teen. Üritan siin põrgus liite mitte sõlmida. Samas ei kipu ka riidu norima. Otseselt. Vist.

Päeva lõpuks on mu keha suitsust, kohvist ja emotsioonide kajadest nagu põuast laastatud maa - kõrbestunud, mustjas-sinakad veenid lebamas valgete luude peal närtsinud jõesängidena, justkui läbi kärsanud juhtmete rägastik kohalikus alajaamas. Kõik on punase kumana juba kuidagi tuttav ja nähtud, läbi elatud. Kärsitus on võtnud uue ilme. Ootusärev rumal rahutus immitseb mu põuasesse hinge, mässib mind pehme niiske kleepuva uduloori sisse.

Õudsat on ümberringi palju – lehepuhuritest võimaliku tuumasõjani välja. Kirjuta meile sellest, mis sinul ihukarvad püsti ajab.

Ypsiloni odavate õudusjuttude konkurss on juba kolmas omataoline, esimesed kaks olid pühendatud krimi- ja muinasjuttudele. Ajavahemikul 5. oktoober kuni 30. november ootame kõigilt huvilistelt töid aadressile toimetus@ypsilon.ee, enim loetud tekst saab auhinnatud 500 euroga.

Loe lähemalt SIIT.

Tagasi üles