«Fight Clubi» näinud inimesed nendivad, et üheksast viieni töötamine koos raskemoelise konsumerismiga on uus orjus. Lihtsalt teistsuguses kastmes ja ehk ka mõnevõrra leebem. Nagu paljud asjad tänapäeval – leebemad, aga kas ka paremad? Kui ammu-ammu olid piirid üsna selged ja ori sai aru, et ta ongi madalam ja teadis oma kohta, siis tänasel päeval see nii lihtne ei ole.
Inimene, kes on kõigi näitajate järgi ori, ei usu ega teadvustada seda endale. Tugev keskklass. Pooltest kodanikest parem. Valib Reformierakonda ja võib olla käib ka teatris. Ilus auto. Ilus maja. Võib-olla isegi meeldiv elukaaslane. Samaaegselt aga tuleviku arvelt elamine. Võlgu elamine. Mis laias laastus tingib selle, et ülemusele peab kindlasti meeldima. Ja mitte piitsa ähvardusel, vaid sa pead ise seda tahtma ja ka pingutama. Muidu oled sammu kaugusel kohtutäiturist ja inkassost.
Me kõik näeme inimesi, kes on jõudnud kuhugi ja naudivad säärast head elu. Eks head elu on ka raske varjata, eriti kui telefonis on Instagram olemas. Keegi aga ei räägi neist, kes on sama tee valinud, aga põhjusel või teisel pole nii heale järjele jõudnud. Võib-olla polnud õnne. Võib-olla sai liiga tihti ülemust perse saadetud. Mis iganes. Sealt aga jõuame olukorda, kus eluasemelaenud, autoliisingud, lapsekäruliisingud, uue Iphone’i järelmaks söövadki kogu palga ära. Töölt ära tulla ja paar kuud mõelda – see ei ole võimalik.
Kõige eredam näide tänapäeva orjusest on kontoritöö. Mis on ka loogiline, sest enamik majanduselust ongi arvutisse ja kontorisse kolinud. Enamik kontoritöödest on suhteliselt mõnusad. Mugavustsoon on garanteeritud, kui oled oma töös vilumuse saavutanud. Tihti garanteerib see füüsilise dekadentsi, kuid selle vastu aitab modernne ajudeta fitnesskultuur ja triatlonikultuur, tänu millele püsib enamik isegi päris heas konditsioonis.