Ypsiloni toimetus koondas tähelepanelikult rahva häält kuulates mööduva aasta mõjutud. Otsisime inimesi, kellel peaks teoorias olema mõjuvõim ja ambitsioon ühiskonnaelu suunata, kuid see pole realiseerunud. Mida suuremad on käärid teoreetilise võimu, isikliku ambitsiooni ning selle reaalse rakendamise vahel, seda kindlamalt ta graveerub Ypsiloni Mõjutute listi.
Erki Savisaar, noorem versioon Hundisilma isandast (et mitte öelda väiksem), upub legendaarse papa kingadesse, ilma et ninagi välja jääks. Oma pigem keskkonnavaenulikkusele kaldunud askeldamisega tekitas keskkonnaministeeriumi ümber omalaadse paralleel-halo, kuid õnneks mõjutu.
Eva-Maria Liimets, endine välisminister. See ministeeriumit kaunistanud tapeet tegi väliseestlastele eelmise aasta lõpus Youtube'i tervituse ning raporteeris selles ühes kolme turvalise tädiga üleilmse eestluse tegevuskava vastuvõtmisest. Liimetsa kritiseeriti tema ametiajal nähtamatuse tõttu. Ta oli nähtav ainult teiste või enda tööd kommenteerides, mitte välispoliitiliselt tugevate välja ütlemiste või põhjapanevate saavutuste poolest. Oli ta ju minister ajal, mil välispoliitika välisministrina välja paistmiseks tohutult ainest andis. Reinsalu oli ka tugevam välisminister Liimetsa ametiajal.
Janar Holm, riigikontrolör, on täiesti ümmargune mees. Poleeritud, pori libiseb mööda külgi maha. Jutt on tal samamoodi ümmargune, näpp on kogu aeg viitavalt ette suunatud. On võimeline probleemi tuvastama ning sellele osutama, aga selle tõstatamine ja sellele lahenduse otsimine käib üle jõu. Kindel partner, sest kuna ta ei tee midagi, pole kellelgi talle ka midagi ette heita.
Kohalikud kütusemüüjad. Vaba turumajandus, aga ettevõtetel endil puudub igasugune mõju hinna kujunemise üle. Kui naftabarreli hind maailmaturul tõuseb, peavad nemadki hinda kohe tanklates tõstma. Kui hind langeb, on nad omaenda kallist kütust täis tsisternide ohvrid. Probleem on tõsine, kõik edasimüüjad vaevlevad sendi pealt samade muredega. Ei, see pole kartell, kui kellegil see küsimus võis tekkida.