Juba sel laupäeval, 26.11 on Vaskjala loomeresidentuuris toimumas järjekordne avatud uste päev. Seal resideeruvate põnevate külaliskunstnikega tegi juttu Tommyboy.
Tina Kohlmann on Frankfurdis elav ja töötav saksa kunstnik. Tema looming käsitleb esemeid, ideid ja lugusid. Šamaanipraktika jälgedest inspireerituna kujundab ta aeglaselt oma mütoloogiat poolantropoloogilise lähenemise kaudu, mis on segatud teatud määral popkultuurilise esteetikaga. Tekkivad maailmad asetuvad looduse ja kultuuri, legendide ja faktide, leitud ja väljamõeldud objektide vahele. Viidates sageli funktsionaalsusele kui rituaalsetele objektidele, jättes samas vastamata küsimusele, kes neid võib kasutada või millisteks tseremooniateks need mõeldud on. Kohlmann loob Vaskjala Loomeresidentuuris rüiuvaipa ja keraamikat, mis on seoses eesti folkloori, mütoloogia ja maagiaga.

Tere, Tina! Kas teed tihti tööd residentuurides?
Tere! Jah, mulle meeldib teha oma asju residentuurides ja olen töötanud paljudes kohtades üle maailma. Need residentuurid on olnud ajaliselt erineva pikkusega, kuust kuni isegi poole aastani ja see aeg annab hea võimaluse õppida tundma ümbruskonda, kohalike lugusid, kohalikke materjale ja muud, mida turistina naljalt ei hooma.
Sinu resümeed lugedes tekkis mul uudishimu, et millest tuleneb selline huvi iidsete müütide, kultuslike objektide, olendite ja ka näiteks šamanismi vastu? Kas sa oled usklik inimene?
Oo ei, üldsegi mitte! Mind on miskipärast alati huvitanud mütoloogia ja maagilised lood või uskumused ja mu reisidel on see huvi sellise temaatika vastu kasvanud. Oma esimesel reisil 2013. aastal külastasin Gröönimaad. Mind huvitas väga inuitide [kohalikud pärismaalased – toim] mütoloogia ja folkloor. Nende pärimuses on šamanismil tähtis osa ja samuti esineb seda teemat palju üle ilma. No ja kombineerides seda teemat kohalike materjalidega asusin kohe looma oma «mütoloogiat». [naerab]