VAR on viimastel aastatel üks enim kõlapindu leidnud teemasid jalgpallis Christiano Ronaldo kõrval. On olnud paremaid ja halvemaid perioode, kuid rohkem siiski viimaseid. Meistrite Liiga mängude puhul on paljud suutnud olukorraga leppida — maailm muutub, jalgpall muutub, kõik on okei. Mulle aga näib, et nii tavaliste kui ka tuntumate jalgpalli vaatajate viha on nüüd paisu tagant valla pääsenud.
Kalev Kruus materdas VAR-i endale omase emotsionaalsusega. Paistab, et kõik, kes otsivad jalgpallist emotsiooni (mitte mingit imaginaarset õiglust) on samal meelel. Viisakam seltskond lihtsalt vaikib, aga näoilmed ütlevad, et mõtted on samad. Eestis aga on vähemalt üks mees, kelle arvamusel on mingit kaalu, ja kes laulab VAR-ile väga entusiastlikult hosiannat — Ott Järvela. Kirjatükis võtangi luubi alla tema 2. detsembri öötundidel Soccernetis ilmunud loo: «VAR on võimas! VAR on hea! Ilma VAR-ita elada ei saa!»
Tekst kubiseb mõtetest, millele lihtsalt peab vastu vaidlema. Siin ma seisan ja teisti ma ei saa. Järvela toob teksti alguses välja tema meelest VAR-i tehtud vead. Nii Ronaldo penalti Ghana vastu kui ka Messi oma Poola vastu. Samuti Portugali penalti Uruguay vastu. Ta leiab, et need kõik polnud õigustatud. Kuigi hinnangu enesega ma nõustun, siis Järvela mõtte kohaselt peaks VAR aina enam ja enam sekkuma. Ka olukorrad, kus pole n-ö clear and obvious foul situatsiooni.
Järgmine loogiline samm siit edasi peaks siis juba olema kollaste kaartide puhul videokordusest situatsiooni üle vaatamine. Ja suurem probleem antud juhul - Järvela meelest on olemas väike paradiis, kus kohtunike otsused on universaalsed. Ehk enamik kohtunike teeks antud olukorras täpselt samasuguse otsuse. Olles vaadanud nii Premier League’i kui ka Meistrite Liigat, siis VAR on välja toonud just selle, et kohtunike käekirjad erinevad märgatavalt. Jah, teatud universaalsus esineb, kuid see ei ole ei füüsika ega matemaatika tasemel universaalsus ega sinna poolegi. Kogu see protsess nõuab, et reeglid oleksid detailselt täpsed. Samal ajal aga pole ükski taklamine ega müks selga reaalsuses samasugune.