Rasked ajad toidulaual. Kõigil on neid olnud, mul nooremas põlves samuti, seega miks mitte jagada oma kogemusi nendega toimetulemisel. Kogemusnõustamine on kaasaegne teema. Nõu annaks ainult noortele inimestele, vanemad võiksid juba kuidagi ise hakkama saada. Vanematel on mingid säästud, kartulid-porgandid maha pandud, kellelgi tiksuvad mingid dividendid ja asjad, keegi toob võla ära, midagi ikka. Noortel pole sisse töötatud süsteemi, väljas tuleb ka käia, ööklubides ja niisama ja need kohad neelavad raha.
Ükskord oligi raha täiesti otsas ja kõht ulgus näljast. Targemat polnud teha, kui tuba koristama hakata. Enne koristama hakkamist arvutasin sendi pealt välja, kui palju mul kõhutäieks raha vaja oleks – mingid kroonisendid kartuli, lihakonservi ja poole pätsi leiva jaoks ei maksnud üleliia. Pooleteise tunni koristamise ajal leidsin voodite ja kappide alt, sahtlitest ja taskutest täpselt niipalju, kui kartuliks, konserviks ja leivaks vaja. Sendi pealt kusjuures! Päev päästetud. Tuba oli ka korras. Koristamine võib teinekord kasumlikuks osutuda.
Teine kindel variant on sugulased ja sõbrad. Tädid-onud ja muu selline rahvas. Sa ju tead, mis kell nad lõunat või õhtust söövad. Teed Karupoeg Puhhi, vajud neile ukse taha ja siis teed üllatunud näo, et nagu veidi kehvale ajale sattus külaskäik. Viisakusest istud lauda ja lased head maitsta. Siin on muidugi see nõue, et iga päev tädi külastama ei hakka, muidu pööravad sugulased sinust ära. Aga iga sõber või sugulane võiks sind korra kuus sööta.
Kolmas variant on mingi keskealiste joogikoht. Selline, kuhu üksik keskealine õhtul muret uputama läheb. Sul peab algkapitali olema, tassi kohvi jaoks vähemalt. Istud keskealise kõrvale, saad temaga jutule ja siis kuulad ta mure ära. Üksikul keskealisel on muret kui palju, varsti märkad, et su ette ilmuvad joogid ja söögid, kuna keskealine saab aru, et sa ei jõua tühja kõhuga tema muret ära kuulata. See on muidugi kohutavalt tüütu, keskealised on masendavad, aga parem tüütu õhtusöök kui tüütu nälgimine.