36. võistleja Ypsiloni odavate õudusjuttude konkursilt. Kahe enimloetuma õudusjutu auhinnafond on 650 eurot.
Tootsi pulm
«Tulevad, tulevad,» kisab kätega aknalauale toetuv vinniline Bruno Penno Bernhard ühel külmal talvepäeval Kiirte residentsis. Kui tavaliselt möödujad peale pere noorima poja kellelegi teisele huvi ei paku (vahel libastub köster, kui jäätunud porilombile astub või viskab purjakil Lible viinapudeli kõrge kaarega sirelipõõsasse), siis nüüd on vaikivas olekus kõik maja Singeri masinad, nõeltest-niitidest rääkimata. Isegi söed presstriikrauas olid juba tasapisi hääbumas. Peaaegu terve pere oli juba pool tundi valmis viivitamatult akende juures kohad sisse võtma. Vaid üksainumas majaasukas ei tunne akendest mööduvatest saanidest elevust. Laual on kiri.
Austatud Jorh Adniel Kiir!
Palume meie tütre neiu Adele ja Joosep Tootsi laulatusest lahkesti osa võtta.
Adele vanemad.
Jorhi uks on suletud. Vist isegi lukus. Kui sellele koputada, kostab seest painajalikke röögatusi ja nuuksatusi. Ukse taha jäetud toit on juba mitmendat päeva söömata. «Kui nii edasi l-l-l-läheb, siis lõpeb va-va-vaeseke meeleheite kätte ära,» teatab murelik papa Kiir elevuse lahtudes oma abikaasale. «Tuleb minna linna hingetohtri jutule. Ega siin muud ei aita,» vastab mamma Kiir õlgu kehitades.
Jorhi toas on hämar. Muidu on seal valgem, aga et meeleolu ümbritseva keskkonnaga paremini ühte sulanduks, tundus kardinate ette tõmbamine mõistliku mõttena. Palavikus oli ta vaevelnud juba päeva viis. Tema silme ees ketrasid lõputu filmilindina hallutsinatsioonid, reaalsus segunes pettekujutelmadega, ning tema olemust oli haaranud tuhm ükskõiksus.