Astume viimast korda ringi. Elusana pääseb siit vaid üks. Kõik jääb me kahe jaoks liiga kitsaks, olgu see me viimane tango, käteplaks, kohtumine valijatega. Meile sai osaks suur kurbus, kui selgus, et simulatsioon ja reaalsus lahknesid ristmikul – üks pani mööda kitsaid tänavaid itta, teine võttis takso ja ega ei teagi, kus enam pesitseb. Simulatsioon sai läbi viidud ühelt poolt keskmises alkojoobes, teiselt aga keskmises narkojoobes.
Kohe on see läbi. Saame ainult oodata, mis järgmiseks ühiskondliku mõtteruumi tingib. Ilmselt midagi palju igavamat, näiteks poliitiline skandaal või eurovisioon või midagi sellist. Kui oled üks neist inimestest, kes oma peaga mõtleb, siis head teed sul minna. Lähme meiegi.
Horvaatia-Maroko 0:2
Vinni: Skoor ei peegelda ilmselgelt seisu. Mehed andsid minna nagu noored hirved, kes on aasale pääsenud, aga mida ei tulnud, oli värav. Ja nagu me juba Homerose eepostest teame, siis kangelaste suurust ei mõõdeta selle põhjal, kas nad surid või jäid ellu, võitsid või kaotasid. Mõõdupuuks on ikkagi kangelaslikkus. Ja seda oli kamaluga. Et Maroko kuu varjutada, pean kahjuks lisama, et nad kasutasid ebasportlikult palju musta maagiat – vääneldi maas nagu väiksed ussikesed, püsti tõusta ei tahetud, kohtunikku kuulata veel vähem.
Aga arusaadav, Horvaatia on juba seda kõike näinud. Maroko on rookie – anname esimesel korral andeks. Rabeleda pronksi nimel on nagu ööklubis kell neli naist otsida – sa võtad selle, mis sulle antakse. Nii on. Horvaatiale jääb väärikus. Aadria mere äärde saab tagasi minna pea püsti. Kohila muutus mängu ajal üpris isiklikuks, kättemaks on magus, seega jätan talle siia Blacky sõnad, mis kirjeldavad üpris täpselt tema eksistentsi meie armsal planeedil:
«Ta ärkab üksinda voodis
Peab tõusma üksinda üles
Ta ei joo hommikul kohvi
Vaid tahaks
Tahaks olla vaid kellegi süles»