Mugavused teevad eluvõõraks. Kuigi tundub, et helikopterilt külvatud hüved arendavad ühiskonda ning annavad inimestele suurema võimaluse enese teostamiseks, laste kasvatamiseks või ühiskonda panustamiseks, suruvad need tegelikult jalgu perse alla mugavalt kerra tõmbama ning muudavad suure hulga juurvilju rasvunud juurviljadeks.
Inimesele, kellel puudub oskus ja harjumus suurema homse hüve nimel tänaseid pisikesi hüvesid edasi lükata, ei peaks andma enam kui Maslow' püramiidis kirjeldatud absoluutset miinimumi. Või isegi seda mitte, pigem võimalus oma perse liigutamisel see suhteliselt kindlalt kokku kraapida.
Talv on tänavu kuidagi eriti õel. Ei mingit stabiilsust – külm, torm, sula, lumesadu ja siis uuesti pisut teises järjekorras. Tänavate hooldajad lasevad end pooleks rapsida ainult selleks, et mõni tund hiljem kogu vaeva tühisust nentida. Või kui saabki juba järje peale, sulab kõik nagunii ära, siis jäätab kaks korda päevas ja kaotab iga libeduse tõrjeks puistatud sõelmeterakese.
Arukas kohendab seepeale varustust, teeb võimaluse piires muudatusi päevakavas, ei eelda, et ühest punktist teise liikumine on sarnane suvisele ajale, ning püüab omalt poolt kõik võimaliku teha, et toetavate teenuste pakkujatel elu ladusam oleks. Ja siis on terve rida sääraseid, kes tänaval püsti ei saa seista. Või neid, kes teevad lõpututes «Märgatud...» algusega sotsiaaltorudes jubedat kiunu, sest sahamees on tropp, kes ei hooli tema taimedest, on muidu pime ja lükkab lumevalli sissesõiduteele ette ning üleüldse ei jõua ta õigeks ajaks kohale. Või siis tuleb liiga vara, sest tuul jõuab enne tööle minekut uuesti vaalud teele puhuda. Ja jumalast närvi ajab, et kogu aeg on teeservas mättad tagurpidi lükatud, mistõttu peab kevadel taas hakkama neid ringi kärutama ja uut muru külvama ja mida kõike veel.