Hoolivusele, sallivusele, koosmeelele ja piiblisalmidele Ameerikat üles ei ehitatud. Vastupidi, kui üldse oli plaanis mingisuguselegi heaolutasemele jõuda, siis selleks oli tööstus, brutaalsus, hoolimatus ja halvad elukombed. Põhjus selleks oli elementaarne – vastava tegevuse vili oli koheselt kättesaadav, usutavalt evangeliseeritav ja kapitaliseeritav.
Naisele ei olnud Metsikus Läänes palju võimalusi antud. Saksa väljarändajate lööklause «Kinder, Kirche, Küche» töötas kõikjal nagu kellavärk, millele lisandusid veel kuldsed võimalused põllutöölisena, õmblejana ja hoorana. Mingisugustegi elementaarsete otsustusteni naistel asja ei olnud. Kui mehed rääkisid, olid naised vait.
Lexingtoni räämas asulas olid kõik need asjad täpselt samasugused. Või mis asula see üldse oligi selline – lihtsalt ühe sagedamini läbitava tee äärde oli püstitatud kaks rida servamata laudadest kokku klopsitud lobudikke, mille niivõrd-kuivõrd lakutumad fassaadid koos kohustusliku avatud verandaga varjasid lutikatest kihavaid, tuult läbi laskvaid, vihmaga sisse tilkuvaid armetuid kodusid, mille suurimaks varanduseks oli enamasti ovaalraamis väike peegel või härjanahaga üle löödud tugitool. Mööbel tehti kättesaadavatest materjalidest ise, söögi pidi lauale tooma kas põld või jahiõnn.
Igas peres oli vähemalt viis last, keda kasutati odava tööjõuna põllutööl, abilisena kodus ja kes enamasti lahkusid täisealiseks saamisel Lexingtonist nii kiiresti kui hobusel jalad võtsid, et otsida oma õnne teistest, täpselt samasugustest asulatest. Või siis üritasid nood kusagil pärapõrgus nullist uut, kuid täpselt samasugust närust elu alustada. Vanas heas Ameerikas polnud elu meelakkumine.
Mehed tegelesid Lexingtonis põhiliselt põlluharimise ja küttimisega. Leidus ka kullaotsijaid, kuid meeste üldarv võrreldes samas vanuserühmas naistega, oli pea olematu. Kõik loomulikult puha Bostoni teejoomise tulemus, mille järel lõõmanud Iseseisvussõja marutuli Lexingtonist üle käies mehed endaga kaasa viis. Kuue pere peale sai enamvähem ühe sõjast puutumatu ja palju seal Lexingtonis siis neid peresid üldse oligi. Naised koos lastega rügasid päevast päeva oma kiduratel põldudel, toimiva põllumaa pindalad läksid aga muudkui väiksemaks, nartsakad seljas järjest kehvemateks ning viletsusest sai elustiil. Lobudikud lasksid vett läbi ja kasu polnud ei posijaist ega palveist.