Meeste rusikavõitlus on Ameerikamaal alati au sees olnud. Vabas õhus, teatrisaalides, lõpuks isegi raudpuuris. Kõige suuremad kangelased tegid seda ilma kinnasteta ja raske raha eest. Sellistel võistlustel kaotas publik reaalsustaju ja sageli tehti panuseid, mida hiljem kibedalt kahetseti. Aga raha nendel võistlustel võideti ja see on fakt. Enamasti olid need kangelased staarid vaid üheks õhtuks, kuid leidus ka professionaalseid gladiaatoreid, kes sellega omale elatist teenisid, ja need mehed olid tõelised legendid. Aga siiski – ärgem unustagem – nad olid Ameerika legendid ja see on tiba teine tubakas.
Surm Anderson ei olnud mingi lihtne mees. Lihtsaid mehi lõi ta loojakarja vasaku käega, vähe kangemaid paremaga. Lõpuks polnud nagunii vahet – kes kangeks jäi, see puusärki löödi. Vanajumal pidi too päev küll armutus tujus olema, teisiti sellise elaja Läände tekkimist inimesed seletada ei osanud.
Surm oli pärit Kentuckyst, aga kust täpsemalt, seda ei tea ilmselt enam keegi. Tema lapsepõlv oli üksainus rõõmutu põldudel orjamine, mille ainsaks vahelduseks olid tuimad istumised kirikus, lärmamine laatadel ja kaklemine teiste omataolistega. Lõpuks sai tal sellest kõigest villand ja ta lahkus oma isatalust, et laias ilmas teistmoodi haljale oksale jõuda.
Juba esimeses töökohas tekkisid tal allumatuse tõttu probleemid ning pärast peremehe sandiks peksmist astus Surm edasi Calhouni, kus andis end üles laadal korraldatavale rusikavõitlusele.
Need rusikavõitlused olid tol perioodil midagi poksi ja tapatalgu vahelist, kus sõltuvalt kokkulepetest võisid võitlejail ka kindad käes olla, kuid enamasti neid siiski polnud. Tavaline korraldus käis nii, et kõigepealt reklaamiti kõrtsides mingisuguse tšempioni kohale saabumist koos võimalusega temaga ringis jõudu proovida. Reeglina leidus igal laadal vähemalt viis-kuus kohalikku kukke, kes parima selgitamiseks kõigepealt omavahel arved klaarisid ja siis lasti võitja tšempioniga kokku, mille järel viimane selle niigi piisavalt peksa saanud kohaliku vaesekese sodiks tümitas.
Vahepeal said huvilised teha panuseid, mille pealt ürituse korraldaja oma osa sai ja loomulikult läksid panused iga ringi järel suuremaks. Riiukuked said ka oma, reeglina esimeses ringis võitja kolm ja kaotaja ühe dollari. Viimases vaatuses aga võis võitja ka lausa sada dollarit teenida ning kaotajale kompenseeriti tema väljapeksud hambad kuni kolmekümne dollari piires. Lisadollari nimel võeti ringis kõik võtted käiku, ainsaks keelatud võtteks oli kubemesse löömine. Mune võis pitsitada niisama ja luude murdmine oli ka täiesti lubatud. Ringi ümber seisev rahvas tahtis ikka verd näha ja veri löödi neil võitlustel välja alati. Seal ringis ja selle ümber võis juhtuda mida iganes, kuid suurim võitja oli ikka ja alati korraldaja, kes võis suuremalt laadalt mitmesaja dollariga minema kõndida, sellal kui lollid läbipekstud oma konte kokku korjasid ja kurja saatust needsid.