Järgnev lugu on ametimeestest, kellest üldiselt ei räägitud ja keda sageli ka põlati, vihati, tihti ka kirbule võeti. Pearahakütid ilmusid koheselt, kui föderaalorganid kaabakakarja vastu vaevatasuga kinnitatud tagaotsimiskuulutusi kasutama hakkasid. Enamik pearahakütte olid nii-öelda «ühe otsa mehed», aga leidus ka sellele tööle pühendunuid. Neid viimaseid silmas pidades ka järgmine lugu.
Kõik, kes arvavad, et pearahaküti elu vanas heas Ameerikas oli kitselüpsmine, on viimseni peast põrunud tohmanid. Olla pearahakütt ei tähendanud mitte midagi kerget, mitte midagi üllast ja tegelikult pikas perspektiivis ka mitte midagi väga kasulikku. Pearahakütiks oldi sageli vaid juhuse läbi ja kes sellega süstemaatiliselt raha teenisid, neil pidi mõistusega kusagil miskit viltu olema.
Pearahaküttide kohta käib igasuguseid legende. Kord olla keegi Wylas Thornton ihuüksinda kuskil Orange'i maakonna kõrtsis terve Reynoldsi bande maha lasknud: kaksteist meest sirakil maas, igaüks väärt vähemalt kolm tuhat, saanud laksupealt rikkaks meheks ja Tampasse omale häärberi püsti pannud, kõik ookean rannale kolisemas ja puha. Ja siis jälle Nashville'is keset palavat päeva olla keegi Samuel Moore 300 jardi pealt Simon Sawyeri maha kõmmutanud, kellel nagu muuseas 15 tuhandene hinnasilt tagumikul rippus. Ja nii edasi. Kõik see on täielik jama.
Kui võtta see esimene legend, siis kuidas on võimalik kaksteist meest kõrtsis lähidistantsilt maha lasta, ilma et need vastu tulistaks? Ikkagi kaksteist ühe vastu. Või kui eeldada pearahaküti esimesena tulistamist, siis üksteist, heal juhul kümme, üheksa ühe vastu. Võib-olla, et ka ainult ühe kuuelasulisega. Ja kui see kõik õnnestuski, siis kuidas oleks seesama Wylas saanud läänerannikult idarannikule, ilma et tema kuulsust teades teda vahepeal tuhat rahahimulist saamameest maha ei oleks nottinud? Raha kanti ju endaga kaasas! Rahakale pearahakütile peeti jahti kõikjal – ta oli esimese sordi märklaud. Ja milleks üldse oli sellel Thorntonil vaja sinna Tampasse minna? Orange'i maakonnas on ookean palju vägevam.