Seoses hiljutise eesti kirjandusele pühendatud lipupäevaga, mil kirjanikud oma murede ja rõõmudega taas korraks pildile pääsesid ja mille puhul presidentki ilusasti vaevaks välja öelda võttis, et vaid eesti kirjanduse kaudu sünnib eesti vaim ja mõte, leian, et president on ikka üks hea inimene. Siit saab ainult paremaks minna.
Ega kirjanikud ju tihti meelde ei tule. Kirjanike liit ja kirjanikud on alarahastatud kultuurimaastikul eelviimasel kohal. Aga äkki ongi eesti vaim ja mõte juba kirjanduse kaudu ära sündinud ja kirjanike töö on tehtud? Egiptuse orjadest sündisid näiteks püramiidid, orjad on kõik kaduvikus, aga Egiptuse riik teenib ammuse orjatöö pealt tänasel päeval rohkem kui kunagi varem.
Eesti kirjandus on väike ja hajutatud. Mõtlen, et mis oleks, kui riik annaks kirjanikele ühe väikese inimestest tühjaks jooksnud Võru, Valgamaa, või miks mitte Kohtla-Järvel paikneva külakese. Kirjanikeküla. Kirjanikud saaksid omanimelise pisikese haldusüksuse, sisuliselt loomeresidentuuri. Kirjanikeküla aga annaks juba inimestele turundada nagu Lottemaad, Elistvere loomaaeda või Jääaja Keskust.
Esiteks saaks kirjanikud linnapildist ära, järjest enam kaasajastuva linnapildiga, rattateede ja rohealadega kirjanikud ei sobitugi. Kirjanik istub harva jalgratta selga, rohealal hakkab ta õlut jooma ja pärast magab seal end välja. No mitte muidugi kõik, mõned viisakamad võtavad plakati selga ja hakkavad keset linna laenutushüvituse pärast protesteerima.
Kui inimesed Lottemaal käivad, miks nad Kirjanikekülas ei peaks? See oleks siis nagu suuremas osas isemajandav teemapark, iga kirjanik ehitab sinna oma tegelaskujude põhjal atraktsioon, mida ta turistidele müüb. Mihkel Raud näiteks teeb kuhugi niiskemasse kohta tegevusplatsi «Musta pori näkku», Õnnepalul oleks mingi liivane koht, kus turistidega mandalat teha, Hargla võiks Kirjanikekülas apteeki pidada, Melhiori nimelist, müüb kirjanikele alkaseltserit ja näitab keskaegseid piinamisriistu...