Suvi. 2000ndad. Tallinn, Kopli. Kõlab justkui ilusa kombinatsioonina, aga kõik, kes külastasid sel ajal Koplit, teavad, et see oli ikka omajagu kahtlane kant.
Isegi minu jaoks, kes ma elasin Kalamajas. Olgu, päris 90ndad enam polnud, aga Kopli oli ikka Kopli ja kuigi mul oli seal palju tuttavaid, siis seda paika sagedamalt külastamiseks pidin kõvasti julgust koguma. Ju siis olid hirmujutud oma töö teinud.
Toona, selle loo sündimise ajal, olin ma aga umbes 12-aastane ning Kopliga ära harjunud. Eks seal vahel ikka oli kuulda, et keegi sai peksa ja läks pahasti. Samas minu sõpradega suurt midagi juhtunud polnud. Väikesed kähmlused võib-olla olid, aga ei midagi hullu. Peamiselt olid peksumehed venelased. Ma ei ütle seda niisama, nii see lihtsalt minu kogemuse põhjal oli. Teate küll, siis ikka räägiti, et venelased versus eestlased. Ühesõnaga peksulembelisi poisse ega tüdrukuid mul endal sõpradeks polnud.
Ma ise olin ka rahumeelne tüüp. Tegin pigem sporti ja jooksin ringi või mängisin jalgpalli. Poksitrenni ei kiskunud ja niisama kakelda ka ei viitsinud. Ja siis ma läksin Koplisse ja harjusin seal hängima, tark otsus.
Mingi aeg mul oli muide meelde jäänud, et üks meievanuste venelaste kamp hängib samas kandis, kus meie. Ma ei mäleta, mis selle ninamehe nimi oli, aga oletame, et Vova. Mulle kuidagi tundus, et eks see ole ka mingi ülepaisutatud värk. Mis see teismeline Vova ikka nii hull saab olla.