Moodsad ajad, moodsad inimesed – traditsiooniliste peremudelite ja üksikvanematega kõrvuti eksisteerivad ka leibkonnad, kus ühe katuse all elavad inimesed, keda ei ühenda veresugulus. Puhtalt fiktiivne järjejutt «Minu armas kärgpere» räägib ühest sellisest perekonnast.
Kui ma mõtlen oma ema ja isa peale, meie pere peale, siis vist kõige õnnelikumad olime me kõik koos ühel perereisil Portugali. Sellest on nüüd möödas üle kuue aasta ja nii mõndagi on muutunud selle aja jooksul. Aga siis oli kõik lahe – me rändasime rendiautoga mööda Portugali vahemereäärset osa, ühest linnakesest teise, käisime väikestes restoranides söömas ja rannas lebotamas. Aga eelkõige on mul meeles, et ema ja isa olid koos ning nad olid õnnelikud. Või noh… Vahepeal ikka tülitsesid ka, nagu nad siin Eestiski tegid.
Üks päev oli eriti kõva kisma ja siis läksime isaga kahekesi jalutama. Istusime pargis ja sõime jäätist. Üks hetk oli mingi tõmmu tüüp isa juures, nad rääkisid midagi, isa andis talle raha, nad surusid kätt ja tüüp jalutas minema. Küsisin ka, et mis värk on, miks sa talle raha andsid, aga isa vastas midagi ebamäärast ning hakkas lahkusest ja andmisrõõmust rääkima.
Päikeseloojangul saime emaga kokku, ta oli päev läbi šopanud ja näitas isale paberkottide sisu. Isa muigas mingi asja peale seal ja ma tahtsin ka näha, ent selle peale panid nad koheselt kotisuu kinni ja pakkusid mulle varianti minna poodi nänni ostma. Isa sosistas midagi veel emale, mille peale ta hüüdis üle tänava: «Päriselt ka vä? On see ikka õige asi?» Isa kohmetus veidi ja andis kuidagi märku, et ta rohkem ei küsiks midagi. See tundus esiti ebaloogiline, sest siin võis ju täiest kõrist igasugust jama suust välja ajada ja ükski inimene ei saaks meist aru.