Olles sündinud Pärnus ja kasvanud seal üles ajal, mil suvepealinna «peksupealinnaks» kutsuti, ei ole inimestevahelised füüsilised konfliktid mulle võõrad. Elu jooksul on arveteklaarimisi lugematuid kordi kõrvalt nähtud, mõnel korrad on tulnud endalgi aktsioonis osaleda. Rohkem või vähem edukalt.
1:0
Alkoholi avastasin enda jaoks teismeeas ja sellega kaasnesid nii pinnapeod kui ka sagedased lokaalikülastused. Kord ööklubis viibides tekkis seltskonnal mõte minu juurde edasi liikuda. Usaldasin korterivõtmed sõbra kätte, sõbrad liikusid ees ära, ise jäin paigale, mul olid veel mingid asjad pooleli. Lõpuks sain ise ka liikuma, plastmassist viikingikiiver peas, igati hea tuju sees.
Elasin Pärnu südalinnas, korter oli vaatega Rüütli tänavale. Korralik kinnisvara, mille ainsaks miinuseks oli üle tee asuv Nikolai Lehtla nimeline lokaal, rusikakangelaste toonane lemmikkoht. Koduaknast ei olnud harvad vaatepildid, kuidas toolid läbi aknaklaaside õue lendavad või kuidas lause «pane mu naist, näpi mu autot, aga mu õlut ei puutu» järel keegi vastu asfalti koomasse lüüakse.
Jõudsin koju, trepikoja välisukse oli oma kehaga sulgenud selle ees suitsetav lokaalist tulnud noormees. Mina, plastmassist kiiver peas ja keel pehme, palusin tal viisakalt end koju lasta, mille peale tüüp vaid mühaklikult ohkas. Kordasin oma palvet veel kaks korda, siis tõstsin häält: «Türa, see pole enam naljakas!» Sellele järgnes kiire hele laks, viikingikiiver kukkus peast, selle sarvedki lendasid kumbki oma teed, nende vahele võttis end sisse vereloik mu ninast.
Kerge šokiseisund, esimene emotsioon oli millegipärast kahjutunne kiivri pärast. Rusikakangelane oli end juba üle tee vedanud ning seisis seal oma kaaslaste kõrval tõenäoliselt lootusega, et ehk saab peks jätku. Ei saanud – läksin koju, kus peomeeleolus sõbrad juba ees olid, tõmbasin tualetis nina paika tagasi ning pidu läks edasi. Sesmõttes oli kõik okei, vähemalt käsi oli valge ning eks iga kaklus ei saagi võiduga lõppeda.