Ülikoolis diplomeeritud, tänavatel praktiseerunud ning kohtus süüdimõistetud poeet Mait Ülejõe avab põhjalikult konfliktiolukordade spetsiifilist psühholoogiat, sotsioloogilist raamistikku ning jagab oma kogemusi nii hambaproteesidest kui ka hullunud narkomaani kägistamisest.
«Sokusarved» on enesekaitsetehnika konfliktiolukorras, kus provokaatorite ühedimensioonilistele ähvardustele vastatakse soku kombel. Hoogu võttes, jalgu kordamööda vihaselt mööda maad lohistades, mõlema käe nimetissõrmi peas sarvedena kujutades puksitakse provokaatorile kõhu või õla piirkonda. Eesmärgiks on stereotüüpsete napsiste kilejopedega agressorite desorienteerimine. Tegemist on eelkõige mentaalse kui füüsilise praktikaga, kuid eeldab vilumust mõlemas valdkonnas. Spetsiifikast räägitakse hiljem.
Tehnikat võib loomulikult kuritarvitada samuti konflikti algatamiseks, kuid lähtume eelkõige enesekaitse perspektiivist. Samas ei oleks enesekaitset absoluutselt tarvis, kui poleks küllaldaselt ärplevaid diletantidest võitlusspordi praktiseerijaid. Visuaalselt markeerivad neid läikivad kiilaspead, läikivad kile- või mullijoped ning mustad viksitavad kiire disainiga jalanõud. Läikivus sõltub tihtipeale sotsiaalsest hierarhiast. Leidub hulgaliselt ka tavalisi kiledressivendasid, kes läike eest hoolt ei kanna. Rusikareegel – karta tasub rohkem viimasena mainituid. Mida primitiivsem, seda ettearvamatum ja ohtlikum. Kirjeldatud tunnused ei pea muidugi alati paika, kuid mõtlemise heuristikutel inimpsüühikas on evolutsiooniliselt oluline koht. Sellest tuletame ka stereotüübid, mis tahes tahtmata peavad rohkemal korral paika, kui ei pea.
Evolutsiooniline loogika seisneb järgnevas organismide psüühilises protsessis. Teatud tingimuste või sündmuste jadade kattuval esinemisel prognoositakse eelnevate põhjal konkreetne tulem ehk järeldus, sest mainitud tulem mainitud konkreetsete jadade kattuval esinemisel juhtub oluliselt tihedamini, kui see ei juhtu. Seetõttu on munapäine, laialt poseeriv, sahisevas kiledressis, komplekti kuuluvates tossude ja kingade vahepealset meenutavates munamentaliteeti esindavates etikettjalanõudes jalad harkis seisev tegelane tõenäoliselt ohtlik ning valmis agressiooniks. Tasub rõhutada sõna «tõenäoliselt». On ka sõbralikke ja moraalseid munamentaliteedi eestvedajaid, kuid viimased kipuvad osutuma pigem erandiks. Jaksu neile.