Kummaline, et veel tänapäevalgi, ammu pärast relatiivsusteeooria tõestamist, ajastul, kui suvaline voogedastusplatvorm suudab oluliselt usutavamaid süžeesid välja mõelda, rajab masiivne osa inimkonnast ikka veel oma elud dokumentaalsete sugemetega ajaloolistele religioossetele müütidele.
Nojah, eks nii ole ka omamoodi lihtne. Pühakiri annab sulle 10 kõige selgemat ja mõistlikumat eluks tarvilikku käsku ja vagadus, tasuks veatuna elatud sõnakuuleliku elu eest, toob sulle lõpuks paradiisi. Pealegi on sul ka mingid volitused – Jumal tegi ju sinust maailma luues looduse ja teiste elusolendite valitseja.
Asi tundub hoopis nii, et kirik salgab evolutsiooni ja inimese loomset päritolu ning inimesel on seda labast ja sulaselget jama lihtsam tunnistada kui mitte. Ma ütlesin pool aastat tagasi oma kuueaastasele pojale, et ta on loom. Ei, ma olen inimene, vastas noorhärra. Inimene ongi loom, jätkasin mina. Ei, inimene on inimene, vaidles laps. Nüüdseks on ta lugemisoskuse omandanud, niipea, kui talle piiblilood kätte satuvad, on ta oma sisetundele kinnituse leidnud. Siit tuleb minu jaoks vastus ka küsimusele, kas me oleme siin maal kristlik ühiskond. Jah, nii kaua, kuni me eitame oma oma loomset päritolu, olemegi seda.
Inimesel on liigina ikka pagana hästi läinud. Me oleme planeedi vallutanud fetišeerimisvõimelised imetajad, kes müüvad oma emaste liigikaaslaste piimanäärmeid eksponeerides üksteisele kütust, toitu ja esmatarbevahendeid. Küsige prooviks oma kirikuõpetajalt, mida ta suurtest tissidest arvab. Ta ei ütle vastuseks, et need on lihtsalt ebamääraselt suured piimanäärmed. Pigem räägib ta nendega seonduvatest ihadest ja nende kontrollimisest.
Ja suurtes tissides polegi midagi halba, see on pelgalt liigisisene manipulatsioon, aga häda on selles, et kui Pamela Andersoni «pommid» ei suuda meid oma loomses päritolus veenda, siis nähtamatu loomse päritoluga kaasneva pagasi ehk instinktide osas oleme täiesti kaitsetud.