Võru-Tartu maanteejupi läbimine on hea kogemus: seda läbides ilmutab Maavald ilmekalt ja nähtavalt oma kauneid maastikulisi kontraste. Üheks selliseks kohaks, kus niisugune kontrast ilmseks saab, on Paali, küla Suur-Kambjast kilomeetri jagu lõunas. Kus asub ka esimene märgatav tõus Tartust lõuna poole. Edasi lõuna poole sõites ei lasku Paali mäe ületanu aga enam samale kõrgusele, mida ta kohtas enne Suur-Kambjas, vaid leiab end nüüd laiade ja korrapäraste küngaste ja mägede maal asuvat. See on Otepää kõrgustiku ääreala, künkad ulatuvad siin 160 meetrini üle merepinna.
Maanteeäärsed alad on mitmekesised. Kohati leidub siin tehislikke järvesid ja tiike, tumedaid metsatukkasid (kuigi tormid ja lageraie on oma töö teinud). Aeg-ajalt on teel mõni väiksem tihedamalt asustatud asula, kuid eelkõige ilmestavad vaadet ikkagi laiad ja kohati kõrged künkad: kas vilja- või rohumaad, mida eraldavad üksteisest kohati metsatukad ja sood.
Ühes sellises jääkamakatest tahutud Põlvamaa külas, Vissis, isa suhteliselt hiljuti ostetud maal, elan ja askeldangi mina. Isa on siia ehitanud rehemaja laadse ja välimuselt täitsa ilusa elu- ja abihoone. Mina olen surutud, või õigemini olen ise ennast surunud, nende kõrval asuvasse kahekordsesse saunahoonesse. Selles hoones elangi suhteliselt privaatselt, kitsas ja väike tuba meenutab oma väiksuse tõttu kohati mingit tsaariaegset üliõpilase viletsat rendituba, aga mul on sellest suva – olen seda armastama hakanud.
Vissi. Kust külale selline nimi? Lihtne oleks eeldada, et see tuleneb lehmade kõnekeelsest nimetusest, ent kohanimeraamatu järgi on ka teisi teooriaid. Ehk tuli nimi küla rajaja – kes iganes ta siis oli – lisanimest või poola keelest tuleneva laenu mõjul. Seda ma ei tea, samuti ka seda, kui vana see küla päriselt on. Igatahes aastaks 1582, poolakate maarevisjoni ajaks oli ta olemas ning sinna pandi ta kirja nimega Wiesth. Vahepeal on Vissi olnud ka Wisse ja Wissi ehk üldkujul on nimi jäänud pea samaks.