Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets esines esmaspäeval, 25. aprillil mõtteavaldusega, mis tema ametikohta, tema koduerakonna seniseid seisukohti ja eriti tema enda varasemaid väljaütlemisi arvestades on pehmelt öeldes kummaline, kõvemini öeldes jalustrabavalt lühinägelik. Nimelt paistab Mets uskuvat, et uimastipoliitikaga seonduvates kahjudes on süüdi eelkõige uimasteid tarvitavad inimesed.
Arvamusloos «Kas sa tapad mehhiklasi ainult nädalavahetuseti?» kuulutab Mets Euroopa kõige tagurlikuma uimastipoliitikaga riigis Rootsis mullu aastavahetuse eel läbi viidud kampaania jutupunkte kopeerides, et inimesed, kes tarvitavad reguleerimata uimastiturul levivaid aineid, on peamised süüdlased nende ainete tootmise ja kaubastamisega seonduvates kahjudes – gängidevahelises vägivallas, lapstööjõu ekspluateerimises, keskkonnakahjudes ja isegi rahvusvahelise terrorismi rahastamises.
Sellist ajast ja arust ohvrisüüdistusretoorikat on üsna nukker kuulda Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindaja suust, kuna seni on SDE-st jäänud mulje kui narkopoliitikas suhteliselt edumeelsest parteist – muu hulgas just tänu Natalie Metsa varasematele seisukohavõttudele. Tahaksin väga loota, et sotsid ei soovinud omaks võtta pigem paremäärmuslike populistide arsenali kuuluvaid äraspidiseid hoiakuid, kui kirjutasid alla värskele koalitsioonileppele, milles lubatakse nüüdisajastada Eesti uimastipoliitika ning üle vaadata karistuspoliitika, ennetusmeetmed ja sõltuvusravi võimalused.
Tahaksin ka loota, et pärast põgusat järelemõtlemist leiab Mets, et Tallinna öölinnapeal ei sobi aerutada samas paadis tagurlike ametnikega nagu Euroopa Liidu siseasjade volinik Ylva Johansson ja Belgia siseminister Annelies Verlinden, kelle iganenud ja nüüdisaegsest uimastipoliitilisest kursist diametraalselt lahknevaid mõtteavaldusi kritiseerisid tänavu veebruaris Euroopa uimastitarvitajate huvikaitseorganisatsioonid ühispöördumises, millele kirjutas alla ka MTÜ LUNEST.
Ajal, mil näeme, kuidas kogu Euroopas võetakse kasutusele üha pragmaatilisemaid ja kaalutletumaid uimastipoliitika reformimise meetmeid (nagu kannabinoidravi võimaldamine, täiskasvanutele mõeldud kanepisaaduste turu reguleerimine ja psühhedeelsete ainete ravipotentsiaali rakendamine) ning astutakse samme (nagu ohutuma tarvitamise ruumide loomine, uimastite tarvitamise-eelne testimine ja heroiinipõhine asendusravi) kahjude laiaulatuslikumaks vähendamiseks, on piinlik kohata sellele vastanduvaid mõtteavaldusi ja kampaaniaid nagu «Pubid narko vastu» («Krogar mot knark»), millelt Mets oma arvamuse maha on viksinud.