Kristi Piiperi «Esimene kord» võitis tänavu Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Tänapäeva noorteromaanikonkursi. Žürii tõstis esile tugevat peategelast ja ajakohase probleemi heas vormis käsitlust, kus pakutakse ka lahendusi.
Neid raamatuid on alati olnud. Kunagi kirjutas neid Silvia Rannamaa, seejärel Aidi Vallik, Diana Leesalu, Birk Rohelend. Amazonil valmis just film «Judy Blume Forever».
Kui teil on teismeline, kes ütleb, et kirjuta vahelduseks mõnest huvitavast inimesest ka, siis võiks plusspunkte koguda. Me kõik oleme noored olnud.
«Mõnes mõttes tunnen ennast endiselt umbes kahekümneselt,» sõnab Piiper, kellel tänavu täitus 40. eluaasta. «Samas oma vanust vist ei hakka kunagi põdema, siiralt ongi hea meel olla vanem ja targem, kui kahekümneselt olin.»
Piiper alustas teismelistele kirjutamisega, vahepeal kirjutas noorematele, nüüd on tagasi teismeliste juures. Good Readsis on kõige rohkem hindeid triloogial «Tõde või tegu». Hinded on tugevad, avaosal 3,88 punkti, järgmistel mõlemal hetkel 3,82. «Noortepärane kõnepruuk, mis ei mõju liiga pingutatult või kohatult, hea tunnetusega kirjutatud, LGBTQIA+ suhe esindatud,» kiidetakse.
Piiper on peaaegu rokkstaar: tema vend Roland Rammul lavastas triloogia põhjal reklaamklipi, kaastegevad Mart Sander, Guido Kangur, Kene Vernik, kuigi filmini pole asi seni jõudnud.
Uues raamatus laseb Piiper lahti raudliblikad, mis maanduvad lilledel. Elame ju maailmas, kus kioskid on hakanud välja nägema nagu Warholi teosed, hiiglaslikud malelauad korduvate nägudega ajakirjade kaantel. «Esimene kord» on tuumadisko, mille inspiratsioon pärineb 16-aastase Piiperi kooliajast Berliinis. Ta käis rahvusvahelises koolis, kus peaaegu iga klassikaaslane oli erinevast riigist. Üks klassiõde oli salasuhtes teise tüdrukuga. Paar klassikaaslast said sellest teada ja otsustasid teda kiusama hakata. Tüdruku blogisse jäeti ähvardavaid kommentaare, temast oli tehtud pilte.