Mõnikord läheb okeilt, siis jälle mitte – tead ju küll, kõigil on nii. Siis läheb mõni nädal okeilt ja siis mõned nädalad järjest mitte. Tavaline elu. Siis on sul kuid järjest mitte kuidagi ja ei ole kuidagi hästi.
Igasuguseid mõtteid ronib pähe. Kuni sinnamaani välja, et lõpetaks selle nalja kohe ja siinsamas ära. Heal juhul käib korraks peast läbi ka, et äkki peaks abi otsima, kellelegi helistama. See oleks mõistlik, aga sa ei helista ega ka lõpeta endaga. Enamikul inimestest on mõõnaperioode, enamik laseb selliseid mõtteid millalgi peast läbi ega lõpeta midagi – eks läheb paremaks, ja enamasti lähebki.
Aga kui ei lähe? Kui oled kuid mõõnas olnud ja enne oodatud häid aegu tuleb veel paar rämedat litakat sisse, võib-olla kõige lähedastemalt, ja see lööb nagu pooleldi maa alla? Mida sa siis teed? Siis sa nutad, ahastad ja vaed, kuidas endast lahti saada, proovid ja taganed ja kirjutad hüvastijätukirju ja kortsutad neid hiljem kokku. Ja haletsed ja süüdistad end ja tunned häbi, et sa selle viimasegagi hakkama ei saa. Ja mõttes otsid abi. Parimal juhul, jah – võtad numbri ja helistad.
Aga see kui sa ei võta ja ei helista, tuleb sellesama häbi pärast. Mage on nõrk välja näha. Sa ei näri läbi, et tunned häbi oma tugevuse ehk toimiva enesealahoiuinstinkti pärast. See üritab sind elus hoida. Seni, kuni inimene end veel haletseda jõuab, pole asjad päris metsas.
See ongi suht viimane koht, kust abi otsida: kõne sõbrale, tuttavale, kellelegi, kes on väärt (keegi alati on), mingile nõustamisnumbrile. Jah, eks ka siit tulevad inimesed omal jõul tagasi, valdav osa, ainult sa ei tea kuidagi ette, kas sa valdavasse osasse kuulud.