Ridaelamuboksi pärani uks sulgub ja viimaseid kaste majja tassinud kolijad hüppavad veoauto peale. Minu tuba on teisel korrusel nagu kõik kolm magamistuba. Mööbel on paigas ja kõik mu asjad kastides keset tuba. Ühendan just arvutit kokku, kui kasuema ilmub uksele ja küsib, kas ma tahaksin midagi juua. Vastan keerdunud juhtmetelt pilku tõstmata eitavalt ja ta teatab, et läheb terrassile päevitama. Alles seejärel märkan, et kasuema seisab uksel bikiinides. Noogutan totakalt ja kasuema lahkub ukselt. Ma tean seda plotline’i.

Selles stsenaariumis kiikan ma varsti oma toa aknast välja ja näen kasuema terrassil päevitamas. Või siis kasuõde. Millegipärast ilmun ka mina sinna terrassile. Ujedalt istun lamamistoolile ja skrollin telefonis. Ühel hetkel on kasuemal tarvis abi seljale päikesekreemi määrimisega. Millegipärast on see kreemitamine bikiinide ülaosaga jube keeruline ning need tuleb eemaldada. See pilt hangub, tab'i peatsis keerleb igavikuline ring ning kolbasisesele ekraanile ilmub hüpikaknas uus stseen.

Ma tean ka selle stseeni süžeed. Selles lähen ma elutuppa ja mu kasuõde teeb pärast tervisejooksult naasmist venitusharjutusi. Me kõik teame seda süžeed. Me teame ka seda varianti, kus kasuemps teeb elutoas joogat. Mõlemal juhul on nad just tegemas liigutust, mis nõuab kindlasti tagumiku näitamist minu suunas. Näiteks «allavaatav koer» või seistes varvaste puudutamine. Mõlemal juhul on neil seljas lühikene top ilma rinnahoidjata ning nende nibud tungivad läbi õblukese polüesterkanga. Mõlemal juhul on neil jalas radikaalselt liibuvad spordi- või joogapüksid, mis voolavad tihkelt mööda kõiki kehakumerusi, tuharalt häbemekinguni, ja isegi mokad joonistuvad sel kangal välja.

Facebook Twitter
Comments